Zalesianie Indonezja Borneo

Środowisko » projekty » Borneo Indonezja

Projekt na Borneo

Nasi klienci, którzy kupują od nas drewno z Azji, takie jak nasze produkty z drewna tekowego, wspierają ponowne zalesianie Borneo.

Cel: ponowne zalesianie

Na Borneo lasy deszczowe zostały masowo przemieszczone i pojawiły się jałowe ugory. Wspieramy zalesianie tych terenów zgodnie z zasadami agroleśnictwa. Ponieważ jesteśmy przekonani, że zrównoważone ponowne zalesianie działa tylko wtedy, gdy lokalna ludność również czerpie z tego korzyści ekonomiczne.

Koncepcja agroleśnictwa

Koncepcja opiera się na trzech filarach:

  1. Sadzenie szybko rosnących drzew, które są również poszukiwane przez przemysł drzewny.
  2. Uprawa międzyplonów: Między drzewami sadzi się owoce, warzywa, kakao, kawę i przyprawy, co przynosi bezpośrednie korzyści ludności.
  3. Zasada rolnictwa regeneracyjnego: Wykorzystanie różnych gatunków roślin poprawia jakość gleby, bioróżnorodność i produktywność w naturalny sposób.

Reportaż telewizyjny o projekcie

Dlaczego lasy deszczowe w Indonezji znikają? Wkład Deutsche Welle ilustruje tło – przede wszystkim brakuje perspektyw na ekonomicznie zrównoważone wykorzystanie cennych ekologicznie lasów lokalnych. Miejscowi mają ochotę kopać w poszukiwaniu niebezpiecznego złota, a firmy rolnicze przekształcają duże obszary lasów w plantacje oleju palmowego.

Jak temu przeciwdziałać? Nasz partner projektu Targowe przedsięwzięcia na całym świecie realizuje ambitny projekt „100 milionów drzew dla Borneo” i przywraca lasy do dawnego stanu, zapewniając uczestnikom projektu trwałe źródło dochodu.  

Nasz partner: Fairventures Worldwide

Ponowne zalesianie na Borneo jest organizowane przez organizację pozarządową ze Stuttgartu Targowe przedsięwzięcia na całym świecie. Fairventures specjalizuje się w ponownym zalesianiu terenów zdegradowanych na dużą skalę z korzyścią dla lokalnych społeczności. Organizacja wspiera lokalną ludność wiedzą fachową i dostępem do rynku dla swoich produktów.