BETTERWOOD " drewniana deska

Panele z drewna tekowego

Drewniany panel wykonany z tropikalnego drewna tekowego z certyfikatem FSC® nadaje się do stosowania jako blat roboczy, blat stołu, do budowy mebli i budowy łodzi. Do wyboru są różne moce i wymiary. Możliwe są również cięcia.

Siła 18mm

Nasze najcieńsze panele drewniane o grubości 18 mm nadają się szczególnie jako półki i do konstrukcji mebli.

Siła 30mm

Średniej grubości nasze panele drewniane idealnie pasują jako blat stołu. Ale oczywiście może z tego wyjść znacznie więcej.

Siła 40mm

Nasze najmocniejsze panele drewniane są szczególnie wytrzymałe i imponują zarówno jako blaty kuchenne, jak i blaty stołów.

Zrównoważone pochodzenie

Nasze panele z drewna tekowego są produkowane w certyfikowanym warsztacie rzemieślniczym w Wietnamie. Użyte drewno tekowe pochodzi z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony i posiada certyfikat FSC® 100% za szczególnie zrównoważoną i odpowiedzialną gospodarkę leśną.

drzewo tekowe
Półka łazienkowa z drewna tekowego

Panele drewniane do budowy mebli

Nasze panele drewniane idealnie nadają się do budowy mebli. Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować półki, drzwi do szafek czy szafki kuchenne: u nas znajdziesz odpowiedni materiał z drewna tekowego lub mahoniu. Drewniane panele o grubości 18 mm wykonane z drewna tekowego lub mahoniowego są zwykle używane do półek i drzwi szafek. Korpusy i półki można bardzo dobrze budować z mocniejszych wariantów o grubości 40mm. Jeśli chcesz, możemy dostarczyć Ci panele już przycięte na długość i szerokość dla Twojego projektu.

Blaty kuchenne tekowe

Drewniane panele o grubości 40 mm są zwykle używane jako blaty kuchenne. Ze względu na wysoką naturalną trwałość te panele tekowe szczególnie nadają się do zastosowania jako panele kuchenne. Dzięki odpowiedniemu olejowi pielęgnacyjnemu można wielokrotnie odświeżać powierzchnię roboczą i redukować zarysowania.

Deska kuchenna wykonana z płyty tekowej o grubości 18mm
Platforma siedziska przy basenie wykonana z paneli tekowych o grubości 40mm, łączona na mikrowczepy

Tekowe panele na zewnątrz

Teak jest najpopularniejszym drewnem do użytku na zewnątrz. Sprawdził się przez wiele dziesięcioleci na łodziach i jachtach, a obecnie jest coraz częściej stosowany jako materiał na meble w ogrodzie. Należy jednak zawsze wziąć pod uwagę specjalne właściwości materiału, które mogą wystąpić pod wpływem warunków atmosferycznych, takie jak szarzenie lub pęknięcia powierzchni.

Ciągłe lub łączone na mikrowczepy

U nas znajdziesz panele drewniane z lamelami ciągłymi lub łączone na mikrowczepy. Łączenie na mikrowczepy oznacza, że ​​panele składają się z kilku drewnianych listew wzdłuż i wszerz. W przypadku lameli ciągłych lamele drewniane są łączone tylko na szerokość i na długość w jednym kawałku. Wersja łączona na mikrowczepy jest zwykle nieco tańsza.

Stół balkonowy 18mm teak łączony na mikrowczepy

Wiedzieć, skąd się bierze

Jesteśmy dumni, że nasze drewno pochodzi wyłącznie ze zrównoważonej gospodarki leśnej. Dlatego chętnie pokażemy Ci, gdzie rosło to drzewo i co robimy dla lasów deszczowych.

Nasze zaangażowanie w ochronę środowiska

Panele drewniane naszych klientów

Blat tekowy jako półka łazienkowa

„Panele z drewna tekowego o grubości 40 mm z ciągłymi listwami zamontowaliśmy w różnych miejscach naszej łazienki: jako półka, drzwi szafki, toaletka. Bardzo piękny materiał, który stanowi ekscytujący akcent.”

Toma Hubera

Blat z drewna tekowego jako toaletka

„Naszą toaletkę wykonaliśmy z tekowego panelu z falistym brzegiem. Podłoga w łazience wyłożona jest tekowym parkietem, a drzwi szafki wykonane są z desek o grubości 18mm. To wspaniale, że istnieje drewno, które z łatwością wytrzymuje wilgoć w łazience”.

Ulrike Matthiesen

Blat z drewna tekowego jako stół jadalny

„Nasz stół do jadalni składa się z łączonego na mikrowczepy blatu z drewna tekowego, który jest odkręcany na czarnym blacie Eiermann- rama stołu leży. Ze względu na duży ciężar płyty jest to stabilna konstrukcja i świetnie się prezentuje.”

Christiana Jaegera

Nasze panele drewniane