Podkonstrukcja Itauba klasa 1

Betterwood " Środowisko " Pochodzenie " Brazylia

Drewno z Brazylii

Część naszego najtwardszego drewna tropikalnego pochodzi ze 100% certyfikowanych lasów FSC® w pobliżu Manaus. Ilości zbiorów są ściśle ograniczone, a sprzedaż ponad 45 różnych gatunków drewna aktywnie wspiera rozwój rynku dla rzadziej wykorzystywanych gatunków drzew.

Las i tartak

Certyfikowana koncesja znajduje się w Itacoatiara, 250 km na wschód od Manaus w Brazylii. Od 1996 roku na prawie 500 000 hektarach lasów prowadzona jest tu zrównoważona gospodarka leśna. Tartak znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie.

Na koncesji średnie zbiory wynoszą 12 m3 z hektara rocznie w 35-letnim cyklu zbiorów przy użyciu delikatnych metod. Odpowiada to zbiorowi dwóch do trzech drzew na hektar rocznie. Oznacza to również, że kawałek ziemi nie jest ponownie uprawiany przez 35 lat po zbiorach, aby flora i fauna mogły się w tym czasie zregenerować.

Nielegalne pozyskiwanie drewna, wycinanie i palenie oraz ekspansja rolnictwa przyczyniają się do utraty lokalnych lasów deszczowych. Dlatego w Brazylii jesteśmy szczególnie ostrożni i poddajemy trzykrotnie kontrolę zgodności ze standardami FSC®® w zakresie odpowiedzialnej gospodarki leśnej: przez organizacje ochrony środowiska, nasze własne niezapowiedziane kontrole i agenta na miejscu.

lasy deszczowe w Brazylii

Certyfikat i certyfikaty

Importujemy wyłącznie drewno z Brazylii, które posiada certyfikat FSC®. Zapewnia to odpowiedzialną gospodarkę leśną i stanowi przykład w walce z nielegalnym nawozem.

Miasto

Manaus jest stolicą brazylijskiego stanu Amazonia. Znajduje się u ujścia rzeki Rio Negro w jednym z najbardziej bioróżnorodnych obszarów na świecie. W latach 1870-1910 miasto zasłynęło z boomu kauczukowego, ponieważ region był przez długi czas jedynym dostawcą kauczuku.

Dziś miejsce to znane jest głównie jako turystyczna baza wypadowa do wycieczek po okolicznych puszczach. Wielu dostawców oferuje wielodniowe wycieczki, aby poznać wyjątkową różnorodność roślin i zwierząt. Ponadto miasto w dżungli co roku obchodzi wiele festiwali pośród licznych zabytkowych budynków.

Jako strefa wolnego handlu z ulgami podatkowymi miasto przyciąga międzynarodowe firmy, co czyni je jednym z najlepiej prosperujących regionów Brazylii.

 

Opera w Manaus, Brazylia

Wiejska okolica w Brazylii

Kraj

Brazylia jest największym krajem w Ameryce Południowej i piątym co do wielkości krajem na świecie. Jej nazwa nawiązuje do brazylijskiego drewna i nawiązuje do długiej brazylijskiej tradycji eksportu drewna.

Dziś kraj staje przed pytaniem, czy można połączyć rozwój gospodarczy i ochronę środowiska. Monokultury rolnicze z kukurydzą pastewną, olejem palmowym i soją coraz bardziej wypierają lasy deszczowe. Z drugiej strony podejmowane są wysiłki na rzecz trwałego utrzymania obszarów leśnych przy zrównoważonym zarządzaniu oraz promowania ponownego zalesiania.

Niszczenie lasów deszczowych trwa do dziś. Przy silniejszym popycie na drewno certyfikowane trend powinien ulec odwróceniu.

Droga do drewna

Nasze drewno z Brazylii