Środowisko » projekty » Amazonia Peru

Projekt w Amazonii

Każdy, kto kupuje od nas drewno z Ameryki Południowej, wspiera ochronę peruwiańskich lasów deszczowych nad Amazonką. W tym projekcie pomagamy rdzennej ludności odzyskać prawa własności, którymi bronią się przed przesiedleniami w wyniku nielegalnego wylesiania i przemysłu rolnego.

Cel: wzmocnienie praw ludności tubylczej

Rozprzestrzenianie się rolnictwa przemysłowego wywiera ogromną presję na rdzenne społeczności w peruwiańskich lasach deszczowych. Ponieważ nie jesteś właścicielem swojej ziemi, jesteś narażony na przesiedlenie. Celem tego projektu jest zabezpieczenie tych praw własności dla 220 rdzennych społeczności, a tym samym ochrona obszaru sześciu milionów hektarów lasów deszczowych.

Lokalizacja: Amazonas w Peru

Regiony Loreto i Ucayali to dwa największe obszary amazońskie w Peru, tradycyjnie okupowane i chronione przez grupy tubylcze. Ten region Amazonii – znany również jako Amazonia Andyjska – jest uważany za punkt kulminacyjny różnorodności w najbardziej zróżnicowanym biologicznie obszarze na Ziemi.

Nasi partnerzy: Rainforest Trust & CEDIA

Amerykańska organizacja pozarządowa Rainforest Trust i lokalne Centrum Rozwoju Organizacji Rdzennej Amazonii (CEDIA) współpracują ze sobą od 25 lat i już osiągnęły ogromny sukces w ochronie lasów deszczowych poprzez wzmocnienie pozycji rdzennej ludności.