drzewo tekowe

Betterwood " Środowisko " Pochodzenie » wietnam

Drewno z Wietnamu

Nasze meble ogrodowe z drewna tekowego o szerokości 125 mm, panele, deski do krojenia i deski pochodzą z certyfikowanego tartaku w Wietnamie. Wysoce wyspecjalizowany zakład produkcyjny pozyskuje teak ze 100% zrównoważonych lasów FSC® w Brazylii i oferuje pierwszorzędną jakość dzięki wieloletniemu doświadczeniu w przetwarzaniu.

Plantacja i tartaki

Nasz partner ponownie zalesia wyeksploatowane grunty rolne w tropikalnych regionach Brazylii, tworząc plantacje drewna tekowego w 100% certyfikowanego przez FSC®. W ten sposób raz utracony obszar leśny zostaje ponownie przekształcony w las i oferuje miejscowej ludności trwałą możliwość zarabiania na życie z leśnictwa. A zalesianie przyczynia się do tego, że okoliczny las pierwotny już nie znika.

Oba tartaki znajdują się w Wietnamie, gdzie można czerpać z wieloletniego doświadczenia w obróbce drewna. Wysokiej jakości maszyny w połączeniu z ludzkim know-how pozwalają na prawie 100% wykorzystanie cennych tekowych pni. Wynik oznacza maksymalne wykorzystanie zasobów w produkcji trwałych produktów z drewna tekowego klasy premium.

Stół ogrodowy z drewna tekowego

Stół ogrodowy z drewna tekowego

Certyfikat i certyfikaty

Importujemy wyłącznie produkty z drewna z Wietnamu, które posiadają w 100% certyfikat FSC®®. Zapewnia to odpowiedzialną gospodarkę leśną i stanowi przykład w walce z nielegalnym nawozem.

Interakcja tych podmiotów gwarantuje zrównoważone pochodzenie produktów z Betterwood z Wietnamu.

Prowincje

Deski do krojenia i meble ogrodowe są przetwarzane w prowincjonalnym mieście Binh Duong na południu kraju. Pierwotnie charakteryzowane przez rolnictwo, Binh Duong rozwija się teraz w centrum gospodarcze, które przyciąga również wielu emigrantów. Region do dziś słynie z rękodzielniczych wiosek – oprócz wyrobów z drewna, ceramiki i garncarstwa wytwarza się także rzeźby i obrazy.

Tartak w Phu Yen produkuje nasze wysokiej jakości deski podłogowe z drewna tekowego o grubości 125 mm, a także blaty stołów i parkiet. Prowincja na Morzu Południowochińskim znana jest z rajskich plaż i oferuje dwa prawdziwe skarby zieleni, takie jak Park Narodowy Krong Trai i rezerwat przyrody Ea So.

Budynek rządowy w Binh Duong, Wietnam

Morze w Phu Yen

Kraj

Wietnam jest kwitnącym krajem wschodzącym wzdłuż wybrzeża Azji Południowo-Wschodniej. W ostatnich latach lokalna gospodarka nadal się rozwijała, dzięki czemu oprócz produkcji tekstyliów i produkcji rolnej wiele firm technologicznych zapewnia obecnie rosnący dobrobyt.

Wietnam jest jednym z największych bioróżnorodności w Azji. Chociaż powierzchnia lasów wzrosła w ostatnich latach, jakość lasów od dziesięcioleci ma tendencję do pogarszania się. Dlatego rząd koncentruje się obecnie na rozwoju ekologicznie zrównoważonego leśnictwa. Nacisk kładziony jest na zachowanie różnorodności biologicznej, eliminację nielegalnego pozyskiwania drewna i zrównoważoną gospodarkę leśną.

W przetwórstwie wyrobów z drewna Wietnam jest jednym z najlepszych adresów na świecie.

Droga do drewna

Las deszczowy Amazonii Brazylia

Nasze drewno z Wietnamu