Lepsze drewno " Środowisko " Pochodzenie » Indonezja
Drewno z Indonezji
Nie ma na świecie kraju, w którym niszczenie lasów deszczowych postępuje szybciej niż w Indonezji. Tylko zrównoważona gospodarka leśna może spowolnić rozwój, zachować różnorodność biologiczną i chronić lasy w perspektywie długoterminowej. Przyczynia się do tego nasz teak z Jawy.
Plantacja i tartak
Na Jawie drzewa tekowe rosły od wieków na dużych obszarach z rozległymi nasadzeniami. Powstałe plantacje drewna tekowego są podobne do naszych rodzimych lasów i stanowią bezpieczne siedlisko dla wielu gatunków zwierząt i roślin. Ponieważ nieco ponad jedna czwarta całego obszaru leśnego jest objęta ochroną. Dzięki starannemu użytkowaniu komercyjnemu lasy dotychczas nie zostały zniszczone przez rolnictwo.
Jombang znajduje się na południowy zachód od miasta portowego Surabaya we wschodniej części największej indonezyjskiej wyspy Jawa. W tartaku drzewa tekowe z dużych obszarów ponownego zalesiania we wschodniej Jawie są przetwarzane na deski tarasowe.
Teak z Jawy cieszy się doskonałą reputacją na całym świecie, ponieważ warunki klimatyczne są idealne dla tego drzewa. Teak rośnie szczególnie wolno i osiąga wysoką gęstość i zawartość oleju.
Deski do krojenia z drewna tekowego
Certyfikacja
Importujemy wyłącznie deski tarasowe pochodzące ze zrównoważonych zalesiań z Indonezji. W ten sposób zostaje zatrzymane wypieranie przez rolnictwo przemysłowe.
- Umierać System Verifikasi Lealitas Kayu – SVLK Oprócz legalnego pochodzenia firma jest również zobowiązana do przestrzegania kryteriów zrównoważonej i społecznej gospodarki leśnej przy eksporcie drewna z Indonezji.
- ,de Globalna sieć leśno-handlowa WWF wspiera właścicieli lasów i tartaki w przestrzeganiu zrównoważonej gospodarki leśnej i produkcji leśnej.
- Umierać Europejska Koalicja na rzecz Zrównoważonego Drewna Tropikalnego promuje wprowadzanie do obrotu drewna tropikalnego produkowanego w sposób zrównoważony w Europie.
Miasto
Przetworzony teak jest transportowany z Jombang do Surabaya – stolicy regionu Jawa Wschodnia.
Licząca 2,6 miliona mieszkańców Surabaya jest drugim co do wielkości miastem w Indonezji i wraz z Tanjung Perak posiada najważniejszy port w regionie. Eksportuje się stąd głównie cukier, tytoń i kawę. Ale nasz teak jest również wysyłany stąd do Europy. Pod panowaniem holenderskim, brytyjskim i japońskim miasto miało niewielkie znaczenie. Dopiero od uzyskania niepodległości w połowie XX wieku miasto stało się drugą najważniejszą metropolią Indonezji.
Surabaya w Indonezji
wyspa w Indonezji
Kraj
Z około 240 milionami mieszkańców Indonezja jest czwartym najbardziej zaludnionym krajem na świecie. Obszar lądowy rozciąga się na ponad 17.000 XNUMX wysp, z pięknymi plażami, niezliczonymi wulkanami oraz różnorodną florą i fauną. Połowa ludności mieszka na największej wyspie Jawie, na której znajduje się stolica Dżakarta. Oprócz Jawy, Sumatra, Borneo i Sulawesi są ważnymi głównymi wyspami stanu, a Bali jest popularnym celem wakacyjnym.
Indonezja jest nadal jednym z największych obszarów lasów deszczowych na świecie. Jednak produkcja oleju palmowego znacznie wzrosła w ostatnich latach i coraz bardziej zagraża lasom pierwotnym. Z roczną produkcją wynoszącą około 45 milionów ton, Indonezja jest głównym krajem uprawy oleju palmowego i obejmuje 2/3 całkowitej światowej produkcji. Do tego potrzebne jest obecnie ponad 11 milionów hektarów ziemi.
Droga do drewna
Lasy we wschodniej Jawie
Lasy tekowe na Jawie były już sadzone pod panowaniem holenderskim. Rozległe obszary leśne należą do największych i najstarszych obszarów uprawy drewna tekowego na świecie. Populacja drzew jest chroniona poprzez ciągłe zalesianie.
Tartak w Jombang
Ścięte drzewa tekowe są przywożone do tartaku w Jombang. W nowoczesnej produkcji na rynek światowy produkowane są nie tylko deski tarasowe, ale również panele z drewna klejonego, deski podłogowe z litego drewna oraz parkiet. Poza Europą i Ameryką Północną teak z Jawy jest szczególnie poszukiwany w Japonii.
Kontenerowiec
Drewno tekowe podróżuje kontenerowcem z Surabaya, przez Singapur przez Ocean Indyjski i Kanał Sueski do Europy. Przeprawa do Rotterdamu trwa około 21 dni.
Nasz magazyn
Barka lub ciężarówka transportuje kontener do naszego magazynu w Drolshagen w Sauerland.
Ślad węglowy
Kontener z 1.000 metrów kwadratowych desek tarasowych z Indonezji ma odległość ok. 17.645 kilometrów pokryty. 1.636 kilogramy Co2 były emitowane proporcjonalnie przez kontenerowiec, barkę i ciężarówkę po drodze. Te emisje Co2 są kompensowane przez a Projekt ponownego zalesiania w Indonezji ponownie zrekompensowane.
Nasze drewno z Indonezji
Nasz zrównoważony rozwój
Pojęcie
Zrównoważone leśnictwo
uczciwa produkcja
Żegluga neutralna dla klimatu
Sprzedaż bezpośrednia
projektów
Ponowne zalesianie w Kenii
Ponowne zalesianie w Indonezji
Ponowne zalesianie w Brazylii
Ponowne zalesianie w regionie Amazonii
Ochrona wybrzeża w Boliwii
Rdzenne prawa własności
Agroleśnictwo w Indonezji
Ponowne zalesianie w Kolumbii
Ponowne zalesianie w Andach
Ponowne zalesianie w Boliwii
Pochodzenie
Boliwia
Brazylia
Indonezja
Peru
Wietnam