BETTERWOOD „Nóż

Nóż z rękojeścią z drewna tekowego

Od 111 lat sztućce Güde są synonimem najlepszego kowalstwa z Solingen. Teak z BioMaderas dziś oznacza odpowiedzialne, najwyższej klasy drewno. Rezultat współpracy: noże z serii Güde Alpha Teak.

Sztućce od 111 lat

Nóż z Solingen

Manufaktura została założona przez Karla Güde w 1910 roku – w czasie, gdy w Solingen ponad 9.000 mniejszych zakładów rzemieślniczych produkowało sztućce i noże.

Produkcja noży Güde
Produkcja noży Güde

Wykuty z jednego kawałka

Fakt, że Güde jest jednym z niewielu krajalnic z Solingen, które nadal istnieją, wynika z ich konsekwentnego ukierunkowania: małe ilości z wysoką jakością. Nieporównywalne z nożami z automatycznej produkcji.

Wynalazca ząbkowanej krawędzi Güde

Wraz z wynalezieniem ząbkowanej krawędzi Güde, chleb nóż produkować, które właściwie należałoby nazwać piłami do chleba. Szczególnie ostre zęby piły chleb zamiast go miażdżyć.

Pasuje do naszych desek do krojenia

Trzy modele z serii Güde Alpha Teak mają uchwyt wykonany z drewna tekowego BioMaderas – i dlatego idealnie pasują do deski do krojenia i bloki do krojenia Wykonane z drewna tekowego z certyfikatem FSC®.

Wiedzieć, skąd się bierze

Jesteśmy dumni, że nasze drewno pochodzi wyłącznie ze zrównoważonej gospodarki leśnej. Dlatego chętnie pokażemy Ci, gdzie rosło to drzewo i co robimy dla lasów deszczowych.

Nasze zaangażowanie w ochronę środowiska

Deski do krojenia z drewna tekowego