Betterwood Drużyna Drolshagen

Skontaktuj się z nami

Numer telefonu Betterwood

+ 49 (0) 30 921 060 840

E-mail do Betterwood

E-mail

Adres Betterwood Marketing

Sprzedaż adresowa i Akcje

FAQ

Umów się na spotkanie

FAQ

Fragen und Antworten

Salon w Berlinie
BETTERWOOD
Rathenower Strasse 30
10559 Berlin

poniedziałek – piątek, od 9:00 do 17:00
Proszę odwiedź powołanie.

Obóz Drolshagen
BETTERWOOD
Na polu 1
57489 Drolshagen

poniedziałek – piątek, od 8:00 do 16:00
Proszę odwiedź powołanie.

Deski tarasowe Cumaru 90mm, drewno i design Simon Alber

umówić się na spotkanie

Umów się na konsultację z naszymi ekspertami od drewna.

FAQ - Odpowiedzi na ważne pytania

W tym zestawieniu znajdziesz odpowiedzi na ważne pytania dotyczące następujących tematów:

Planowanie Jakość dostawa Wymiana i reklamacja

planowanie i doradztwo

Zapraszamy do przesłania nam szkicu planowanej powierzchni tarasu. Upewnij się, że wszystkie linie są zwymiarowane i możesz narysować preferowany kierunek układania desek. Możesz też skorzystać z naszego narzędzia do planowania tarasu: wybierz kształt tarasu i podaj wymiary. Wybierz rodzaj drewna i połączenie śrubowe, a my prześlemy bezpłatną, niezobowiązującą ofertę. Masz również możliwość przesłania nam szkicu wraz z planerem tarasów.

planista patio

Za pomocą naszego kalkulatora tarasowego można z grubsza obliczyć zapotrzebowanie na materiały w metrach kwadratowych. Dzięki temu dowiesz się, ile desek podłogowych, wkrętów lub drewna podkonstrukcyjnego potrzebujesz. Bardziej precyzyjną ofertę możemy przedstawić na podstawie rozplanowania terenu z planistą tarasów lub na podstawie szkicu.

planista patio kalkulator tarasowy

Tak. Oferty, plany układania i potwierdzenia zamówień muszą być przez Państwa zrozumiane i sprawdzone. Mimo sumiennego i doświadczonego planowania i kalkulacji z naszej strony, ze względu na dużą ilość ofert mogą wystąpić błędy. I oczywiście najlepiej znasz lokalną sytuację. Tylko z Twoją pomocą - poprzez mierzenie, sprawdzanie i wspólne myślenie - nasza oferta dla Twojego projektu może być ostatecznie poprawna. Gdy tylko zamówienie zostanie uruchomione i otrzymasz od nas potwierdzenie zamówienia, niestety nie możemy zmienić znacznie więcej, a dodatkowa praca może wymagać fakturowania.

1. Wentylacja: Drewniany taras powinien być dobrze wentylowany, aby zawsze dobrze wysychał i nie był permanentnie zawilgocony. Decydujące dla długowieczności tarasu są więc: wysokość konstrukcyjna tarasu, odległości między deskami podłogowymi oraz odległości do konstrukcji stałych, a także dodatkowa wentylacja z okładzinami.

2. Odległość śrubowania desek podłogowych: Wszystkie deski tarasowe wykonane z drewna tropikalnego należy przykręcać do konstrukcji nośnej na początku i końcu oraz co najmniej co 50 cm. W przeciwnym razie nie można kontrolować ryzyka wypaczenia desek.

3. Teoria i praktyka: Nawet najlepsze planowanie nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego: ściany domu rzadko są idealnie proste, deski tarasowe pęcznieją i kurczą się do +/- 3 mm, a czasami drobny szczegół nie jest brany pod uwagę na budowie i staje się widoczny dopiero podczas budowy. Każda konstrukcja tarasu może stanowić nieprzewidziane wyzwania i wymaga talentu do improwizacji na miejscu. Chętnie doradzimy również w trakcie budowy.

W naszych poradach dotyczących budowy tarasów drewnianych znajdziesz szczegółowe instrukcje, jak profesjonalnie ułożyć i zbudować taras.

Położyć taras

Deski tarasowe i podkonstrukcję można przyciąć z dokładnością do centymetra (nie do milimetra) na życzenie poza sezonem. Do każdej deski tarasowej lub elementu podkonstrukcji naliczana jest opłata serwisowa, o której chętnie poinformujemy Państwa na życzenie. Z przyjemnością oferujemy tę usługę, ale pragniemy zaznaczyć, że cięcie najlepiej wykonywać na miejscu. Ponieważ tylko na miejscu możesz dokładnie zaznaczyć, jak długa może być deska tarasowa i ile faktycznie jest dostępnej przestrzeni. Na przykład w najrzadszych przypadkach ściany domów są w rzeczywistości proste i i tak trzeba je przyciąć. Możesz dokładnie oznaczyć i wyciąć tylko na miejscu.

Możemy ciąć nasze drewniane panele. Należy zaznaczyć, że listwy oprócz zbrojenia są częściowo łączone ze sobą na kołki płaskie. Płaskie połączenia kołkowe mogą być widoczne na bocznych stykach i są wypełniane i wygładzane przez nas drewnianą szpatułką.

Jakość

Premium ugruntowało swoją pozycję w niemieckim handlu drewnem jako określenie najlepszego sortowania. FAS (pierwszy i drugi) to międzynarodowy standard najlepszego sortowania. Jakość drewna wskazuje, jak niski jest udział cech obniżających jakość w produkcie. Przy najlepszym sortowaniu pęknięcia i puste sęki mogą wystąpić tylko w bardzo niewielkim stopniu na stronie A desek tarasowych, ale nie można ich wykluczyć.

Ponadto, jako naturalny surowiec, każdy produkt z drewna jest wyjątkowy. W przeciwieństwie do produktów wytwarzanych przemysłowo, nie ma dwóch takich samych desek tarasowych. Rysunek drewna, sęki i kolor różnią się nawet w przypadku tego samego pochodzenia i gatunku drewna. Proszę wziąć to pod uwagę przy wyborze materiału. Dowiedz się więcej o specyficznych właściwościach różnych rodzajów drewna i o tym, jak są one układane profesjonalnie.

Więcej informacji na temat jakości drewna tarasowego można znaleźć w naszych poradach dotyczących tarasów:

Jakość poszycia

Żywotność tarasu zależy zasadniczo od trzech czynników. Po pierwsze wybór drewna, po drugie projekt konstrukcyjny, a po trzecie użytkowanie i warunki atmosferyczne. Żywotność opisuje okres czasu przed wystąpieniem uszkodzenia konstrukcji. To normalne, że drewno zmienia swój wygląd i od czasu do czasu pojawiają się małe pęknięcia.

Pierwszą orientacją przy wyborze rodzaju drewna jest klasa trwałości. Klasa trwałości (zgodnie z normą DIN) wskazuje, jak długo dany rodzaj drewna wytrzymuje użytkowanie na zewnątrz. Tu są duże różnice. Na przykład teak i cumaru należą do klasy 1, co oznacza, że ​​można spodziewać się okresu użytkowania wynoszącego około 25 lat. Rodzime lasy nie trwają tak długo. Na przykład modrzew zalicza się do 3. klasy trwałości, co odpowiada żywotności 10-15 lat.

,de logi konstruktywnez oprócz klasy odporności ma decydujący wpływ na żywotność tarasu. Budowie tarasu należy przyświecać dwa cele: drewno musi być odpowiednio skręcone, aby nie wypaczać desek, a taras powinien być dobrze wentylowany powietrzem, aby drewno zawsze dobrze wysychało. Oznacza to, że odległość przykręcenia desek podłogowych nie może przekraczać 50 cm, a końce desek nie powinny wisieć w powietrzu bez przykręcenia. Ponadto należy zwrócić uwagę na rozsądną wysokość konstrukcyjną i niezbędny rozstaw spoin oraz odpowiednią odległość od konstrukcji stałych. Uważaj na okładziny: w przypadku okładzin na boki tarasu należy zadbać o zapewnienie wystarczającej ilości powietrza do cyrkulacji pod tarasem.

Żywotność zależy również od regionu klimat i intensywność wietrzenia. Jeśli taras jest całkowicie wystawiony na działanie warunków atmosferycznych w deszczowych, wilgotnych miejscach, jest - łatwo to zrozumieć - znacznie bardziej obciążony niż w suchszych regionach lub gdy jest zadaszony.

Również intensywność użytkowania odgrywa rolę w żywotności tarasu. Wysoki poziom obciążenia na tarasie np. komercyjnym przyczynia się do znacznie szybszego zużycia drewna niż w przypadku użytkowania w prywatnym ogrodzie.

Wszystkie wymienione czynniki mają wpływ na żywotność tarasu. Podane lata żywotności są zatem wartościami orientacyjnymi.

Dowiedz się więcej o trwałości drewnianego tarasu w naszych poradach dotyczących tarasów:

Trwałość drewnianego tarasu

Drewniany taras w pewnych warunkach nie wymaga szczególnie dużych nakładów pielęgnacyjnych. Chyba że chcesz na przykład jak najdłużej zachować kolor drewna. Następnie należy olejować dwa razy w roku. Albo położenie tarasu sprawia, że ​​po miesiącach zimowych jest on szczególnie brudny. Następnie należy go wyczyścić środkiem do czyszczenia patio.

Opiekować się Czyścić

Drewno to produkt naturalny. Występowania jego naturalnych właściwości i cech nie zawsze da się ustalić nawet przy najstaranniejszym sortowaniu. Klasyfikacja „Premium” ze stroną A i B obejmuje również następujące typowe właściwości drewna i nie stanowi błędu. Właściwości nie mają negatywnego wpływu na jakość towaru.

ziarno splecione: Charakterystyka wzrostu drewna tropikalnego zapewnia dynamiczną strukturę i czasami może spowodować, że włókna drzewne staną na nogi - ponieważ zmienia się kierunek wzrostu. Szczególnie z gatunkami drewna Cumaru. Szlifując dotknięte obszary, szorstkie powierzchnie ponownie stają się gładkie.

Kolorowanie: Kolor drewna w obrębie gatunku drewna może się znacznie różnić. Często zależy to od składników odżywczych w glebie. Wysyłając próbki i naszą galerię dla klientów, staramy się jak najlepiej oddać kolorystykę poszczególnych gatunków drewna. Jednak pojedyncza próbka nie może być w pełni reprezentatywna dla gatunku drewna. Deski tarasowe nie wszystkie wyglądają tak samo.

Pęcznienie i kurczenie się: Drewno rozszerza się i kurczy. W zależności od pogody i związanej z nią temperatury i wilgotności. Podane wymiary odpowiadają stanowi po obróbce w tartaku. Poprzedzało to trzymiesięczne suszenie w zamkniętych suszarniach w stałej temperaturze. Tak zwane suszenie komorowe gwarantuje, że zachowanie pęcznienia i kurczenia pozostaje możliwe do opanowania: ok. +/- 3 mm w zależności od rodzaju drewna. Planowanie tarasu z milimetrową precyzją nie ma więc sensu. Wypaczenie może również wystąpić podczas transportu lub przechowywania na miejscu. W większości przypadków nie stanowi to problemu. Drewno nie jest produktem przemysłowym.

wykrwawić: Z drewna mogą wydostawać się substancje – w zależności od rodzaju drewna. Przy oferowanych przez nas gatunkach drewna zjawisko to występuje tylko w bardzo rzadkich przypadkach.

Geruch: Zapachy są postrzegane bardzo różnie. Na przykład zapach drewna Cumaru jest opisywany przez niektórych jako wyjątkowo silny, podczas gdy inni są zadowoleni z przyjemnego „waniliowego zapachu” tego samego drewna z tej samej partii. Nie ulega wątpliwości, że większość rodzajów drewna wydziela zapach. To, jak silny jest, zależy również od lokalnych warunków: jak często pada deszcz i jak szybko wysycha taras. Ale na czym możesz polegać: prędzej czy później zapach drewna się zmniejszy. Drewno początkowo wydziela zapach, ale nie można tego wykluczyć.

Nierówne miejsca, struktura: Strukturę poszczególnych gatunków drewna można dobrze opisać. Cumaru jest nieco bardziej dynamiczny i solidny, Garapa ma jednorodną strukturę, a teak jest elastyczny i zmienia kolor między jasnymi i ciemnymi. Jednak deski z jednego rodzaju drewna mogą wyglądać bardzo różnie. Ziarna drewna mogą również wstać po pewnym czasie. Nie są to błędy strugania, ale typowa właściwość drewna - na przykład w gatunku drewna Cumaru. Jednak te szorstkie miejsca można łatwo zeszlifować papierem ściernym lub zmyć podczas użytkowania. Cechy strukturalne gatunków drewna nie zawsze występują jednakowo na każdej desce. Pojedyncza deska to zawsze tylko wycinek całego drzewa.

węzły: Drzewa mają gałęzie i widać to po drewnie. W sortowaniu „Premium” nie powinno być ciągłych dziur po sękach. „Premium” nie wyklucza widoczności – choćby w niewielkim stopniu – sęków.

rozwój pleśni i grzybów: Jedną z wyjątkowych zalet drewna tropikalnego jest to, że jest ono szczególnie odporne na szkodniki, pleśń i ataki grzybów. Oznacza to, że drewno tropikalne gnije i pleśnie znacznie wolniej niż drewno domowe. Dlatego jest preferowany do stosowania na zewnątrz. Nie oznacza to jednak, że inwazja pleśni i grzybów jest niemożliwa w przypadku drewna tropikalnego. W zależności od regionu i środowiska glony, grzyby i plamy mogą pojawiać się na miejscu z różnych powodów. W zdecydowanej większości przypadków tym problemom można zaradzić środkiem do czyszczenia tarasów, impregnacją lub piaskowaniem.

Otwory po szpilkach, otwory po strzałach: Mogą wystąpić małe dziury w deskach podłogowych. Tak zwane otworki są do pewnego stopnia tolerowane zgodnie z normą DIN 4074 dotyczącą dopuszczalności tuneli czasoprzestrzennych. Decydującym czynnikiem jest tutaj to, że nie jest to obecna inwazja robaków. Dziury te pochodzą od chrząszcza ambrozji, który jest jednym z owadów świeżaków. Ostra inwazja drewna sezonowanego jest wykluczona i nie wpływa na właściwości wytrzymałościowe i trwałość drewna.

Wypaczone i krzywe deski podłogowe: Drewno jest produktem naturalnym i może się wypaczać z powodu pęcznienia i kurczenia się. Im gęstszy rodzaj drewna, tym bardziej prawdopodobne jest, że się wypaczy. Ryzyko wypaczenia w przypadku większości gatunków drewna tropikalnego jest zatem stosunkowo wysokie w stanie odkręconym. To znaczy: nawet jeśli o godz Betterwood Jeśli deski właśnie opuszczają magazyn, jedna lub druga deska może dotrzeć z tobą wygięta. Niezależnie od tego deski dłuższe niż trzy metry nigdy nie są w 100% proste. Nic z tego nie stanowi problemu podczas budowy tarasu: niewielkie krzywizny można skompensować, dociskając deskę do siebie podczas skręcania (w razie potrzeby za pomocą pasków napinających, za pomocą których dana deska jest dociągana do poprzedniej). Większość krzywizn jest zatem tolerowana i nie można ich wykluczyć. Jeśli krzywizna jest większa niż 1 cm na metr bieżący, prosimy o kontakt.

Pękanie: W przypadku produktu naturalnego, takiego jak drewno, czynniki atmosferyczne – mokre, zimne i suche – mogą powodować naprężenia materiału, co powoduje powstawanie pęknięć. Pęknięcia na końcach desek oraz włoskowate pęknięcia na powierzchni są charakterystyczne dla drewna. Ryzyko pęknięć na końcach można zmniejszyć za pomocą wosku do przednich krawędzi. Napięcie powierzchniowe można zmniejszyć poprzez olejowanie desek podłogowych. Nawet w ciągu 25 lat eksploatacji desek tarasowych na zewnątrz nie da się uniknąć pęknięć desek.

obrabialność: Lasy tropikalne mają większą gęstość drewna niż lasy rodzime. Brzeszczoty do drewna twardego są zalecane do czystych cięć. Widoczne wkręty w deskach podłogowych należy wcześniej nawiercić. Połączenia śrubowe w podkonstrukcji również powinny być wstępnie nawiercone.

Szyna: Pnie wszystkich drzew zawierają biel. Proporcja zależy od gatunku, wieku i warunków wzrostu. U większości gatunków jest to płaszcz o szerokości od 3 do 5 cm z jasnego drewna, który otacza twardziel. Jest szczególnie wrażliwa na inwazję grzybów i owadów, gdy jest wilgotna. Deski tarasowe klasy premium mogą również zawierać biel. Nie powinien on jednak być wyższy niż 5% po stronie A.

Aby zmniejszyć ryzyko wypaczenia drewna tarasowego, surowe drewno jest suszone. Przed dalszą obróbką w tartaku kłody są przechowywane w suszarniach w stałej, ciepłej temperaturze przez około trzy miesiące, w zależności od gatunku drewna. Technicznie wysuszone w ten sposób drewno jest przetwarzane i ma wilgotność resztkową ok. 14% (+/- 2%). Odpowiada to zawartości wilgoci w drewnie na zewnątrz w naszych szerokościach geograficznych. Oznacza to, że presja na dostosowanie się do europejskiego klimatu nie jest tak duża, a ryzyko wypaczenia jest mniejsze.

NIE. Pokrycie Betterwood są strugane na gładko ze wszystkich stron. Jest to całkowicie wystarczające dla większości potrzeb. Oferujemy jednak szlifowanie górnej części desek tarasowych.

NIE. Całe drewno tarasowe jest nieobrobione. Drewno należy olejować dopiero po zbudowaniu tarasu, ułożeniu drewnianych płytek lub elementów oraz zamontowaniu paneli tekowych. Olejowanie to ostatni krok.

Produkty do pielęgnacji drewna

W przypadku drewnianych desek tarasowych o długości trzech, czterech, pięciu lub sześciu metrów nie można zagwarantować, że będą one zawsze w 100% proste. Istnieją różnice między rodzajami drewna: Teak prawie nie ma tendencji do wypaczania, większość innych rodzajów drewna mniej więcej zależy od gęstości drewna. Generalnie nie stanowi to problemu przy budowie tarasów: niewielkie krzywizny można skompensować, dociskając deskę do siebie podczas skręcania (w razie potrzeby za pomocą pasków napinających, za pomocą których dana deska jest dociągana do poprzedniej). Dlatego większość krzywizn jest tolerowana i nie można ich wykluczyć. Jeśli średnia krzywizna całej deski przekracza 1,5 procent, prosimy o kontakt.

Drewno żyje i pracuje. Oddaje wilgoć i pochłania wilgoć. Dlatego półprodukty z drewna, takie jak deski tarasowe, podlegają pewnym tolerancjom wymiarowym. Podana szerokość i grubość wskazują wymiary produkcyjne. Jeśli wilgotność drewna zmienia się z powodu zmieniających się warunków pogodowych, drewno rozszerza się lub kurczy. Może się odkształcać, skręcać lub wyginać.

Obowiązuje również następująca zasada: Podane długości są długościami minimalnymi. Deski mogą być więc o kilka centymetrów dłuższe niż podano w opisie produktu. Tło jest następujące: Czasami na końcach desek występują pęknięcia końcowe. Ze względu na niewielką nadwyżkę długości zawsze istnieje możliwość docięcia desek na długość bez utraty rozmiaru.

Panele z drewna tekowego mają dokładność wymiarową w zakresie grubości, szerokości i długości +/- 2 mm.

W zasadzie każde drewno może pękać. Jednak ryzyko rozkłada się bardzo różnie dla poszczególnych rodzajów drewna stosowanego na zewnątrz. Drewno tekowe niewątpliwie ma najmniejsze ryzyko odprysków. Cumaru jest nieco bardziej podatny na odpryski ze względu na zazębiające się słoje i wyjątkowo dużą gęstość drewna. Jednak w przypadku Cumaru do typowych właściwości drewna należą wytrzymałe włókna drzewne. Z czasem albo odpadają w wyniku chodzenia po tarasie, albo można je łatwo usunąć poprzez powierzchowne zeszlifowanie.

Żółty, czerwony, brązowy - istnieją bardzo różne opisy koloru drewna Cumaru. Ale zawsze jest to gatunek drzewa botanicznego: Cumaru. Kolor drewna drzewa Cumaru pochodzi od składników odżywczych obecnych w glebie. Deski tarasowe pochodzące z jednego regionu są zatem bardziej podobne pod względem koloru drewna. W innych regionach może wystąpić inna kolorystyka. Jednak Cumaru często bardzo różni się kolorem, nawet z tego samego regionu. Nawet deski podłogowe z pnia drzewa mogą mieć różne odcienie. Betterwood pobiera Cumaru z regionu, ale nie sortujemy według koloru. W naszej galerii dla klientów można zapoznać się z szeroką gamą kolorów naszych desek tarasowych Cumaru:

galeria klienta

moja dostawa

Czas dostawy około 5-7 dni roboczych dotyczy wszystkich dostaw drewna. Akcesoria i bardzo krótkie drewno można wysłać paczką. Czas dostawy wynosi tutaj 1-3 dni robocze. W przypadku towarów produkcyjnych czas dostawy ulega odpowiedniemu wydłużeniu. Nie ma dostaw w soboty, niedziele i święta. Jeśli wyjątkowo artykuł nie jest dostępny lub nie może być dostarczony natychmiast, a czas dostawy zostanie odpowiednio wydłużony, zostanie to zaznaczone odrębnie w naszym potwierdzeniu zamówienia. Wszystkie podane terminy dostaw podlegają terminowej i prawidłowej dostawie przez naszych partnerów logistycznych.

Czas dostawy artykułów magazynowych wynosi około dwóch do trzech tygodni. W przypadku towarów produkcyjnych czas dostawy ulega odpowiedniemu wydłużeniu. Nie ma dostaw w soboty, niedziele i święta. Jeśli, wyjątkowo, artykułu nie ma na stanie lub nie można go natychmiast dostarczyć, a czas dostawy zostanie odpowiednio wydłużony, zostanie to zaznaczone odrębnie w naszym potwierdzeniu zamówienia. Wszystkie podane terminy dostaw podlegają terminowej i prawidłowej dostawie przez naszych partnerów logistycznych.

Akcesoria i drobne towary są wysyłane za pośrednictwem usług kurierskich. Otrzymasz wiadomość e-mail z informacją o śledzeniu przesyłki od dostawcy. Tutaj możesz zobaczyć czas dostawy i zmienić dostawę.

Drewno tarasowe dostarczane jest na paletach przez spedytorów. Spedytor skontaktuje się z Państwem co najmniej jeden dzień przed dostawą, aby wspólnie z Państwem zaplanować dostawę. Być może będziesz musiał zarezerwować na to jeden dzień. W niektórych przypadkach czas dostawy może być ograniczony do kilku godzin. Przy składaniu zamówienia możemy również umówić się z Państwem na wybrany dzień. Wtedy zostaniesz poinformowany o dostawie przez kierowcę na około godzinę przed dostawą w dniu dostawy.

Dostawa odbywa się zazwyczaj samochodami ciężarowymi (samochód skrzyniowy 7,5 t - długość: 8 m / szerokość 3,10 m / wysokość 3,45 m). Rozładunek odbywa się przy ogólnodostępnym krawężniku znajdującym się najbliżej adresu dostawy. Chyba że wyraźnie uzgodniono coś innego. Należy pamiętać, że dostawa może nie być możliwa z powodu następujących czynników lub tylko przy dobrej woli kierowcy:

- Adres dostawy znajduje się na ulicy lub można do niego dotrzeć tylko ulicą wyznaczoną jako strefa ograniczonego ruchu i/lub

- Adres dostawy znajduje się na ulicy lub można do niej dotrzeć tylko ulicą, na której obowiązuje zakaz poruszania się pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej 7,5 tony i/lub

- Adres dostawy znajduje się na ulicy lub można do niej dotrzeć tylko ulicą, która jest węższa niż 3,25 metra lub która jest ograniczona do przejścia o szerokości mniejszej niż 3,25 metra w punkcie, przez który należy przejść podczas dostawy w momencie dostawy, przez przeszkody, takie jak zaparkowane pojazdy lub plac budowy, i/lub

- Adres dostawy znajduje się w ślepej uliczce bez możliwości skrętu.

Jeśli jedna z wymienionych cech specjalnych dotyczy żądanego adresu dostawy lub jeśli nie jesteś co do tego pewien, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta telefonicznie lub e-mailem przed złożeniem zamówienia, aby wyjaśnić, czy i do jakiego miejsca dostawa może wtedy nastąpić.

- Obecność: Należy również pamiętać, że konieczna jest osobista obecność pod adresem dostawy, gdy towary są dostarczane przez spedytora. Z jednej strony dlatego, że musisz pisemnie potwierdzić dostawę towaru. Z drugiej strony rozładunek towaru wymaga w niektórych przypadkach Twojej pomocy polegającej na fizycznym wsparciu pracownika agencji spedycyjnej przy rozładunku towaru z ciężarówki do krawężnika.

- Dlatego musisz być fizycznie zdolny do podnoszenia ciężaru do 30 kilogramów.

- Na koniec należy zauważyć, że nie można uzgodnić konkretnego terminu dostawy.

Nasz dział obsługi klienta lub firma spedycyjna skontaktuje się z Tobą telefonicznie odpowiednio wcześnie przed dostawą, aby ustalić termin dostawy (okno czasowe) w dni robocze (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy). Twoja obecność pod adresem dostawy jest wymagana przez cały przedział czasowy.

Niestety deski dłuższe niż 2,5 metra nie mogą być rozładowywane za pomocą podnośnika. Tutaj rozładunku dokonuje odbiorca przy pomocy kierowcy. W związku z tym niezbędna byłaby pomoc w rozładunku na miejscu dla uzgodnionej dostawy. Dlatego Ty lub osoba towarzysząca przy rozładunku musicie być fizycznie zdolni do podniesienia ciężaru do 30 kilogramów.

Należy pamiętać, że materiały opakowaniowe wchodzą w zakres dostawy i dlatego muszą zostać zaakceptowane przez Państwa jako odbiorcę. Paletę i folię przykrywającą można następnie wykorzystać do tymczasowego składowania drewna.

Kompletne tarasy wraz z deską podłogową i podkonstrukcją pakowane są na paletach w celu bezpiecznego transportu i dostarczane przez spedytorów. Towar jest za długi i za ciężki dla dostawców paczek. Spedytorzy są mniej elastyczni w dostawach niż kurierzy. Okres w godzinach porannych lub popołudniowych często można zaplanować na poród. Nie zawsze jest to możliwe i należy zarezerwować jeden dzień na dostawę.

Niestety deski o długości większej niż 2,5 metra nie mogą być rozładowywane na palety za pomocą podnośnika. Tutaj rozładunku dokonuje odbiorca przy pomocy kierowcy. W związku z tym niezbędna byłaby pomoc w rozładunku na miejscu dla uzgodnionej dostawy. Dlatego Ty lub osoba towarzysząca przy rozładunku musicie być fizycznie zdolni do podniesienia ciężaru do 30 kilogramów.

Akcesoria, deski do krojenia i małe ilości są wysyłane za pośrednictwem firmy kurierskiej i zwykle są u Ciebie w ciągu 1-3 dni roboczych.

Mniejsze ilości płytek drewnianych można wysłać przesyłką kurierską. Przy większych zamówieniach zostaną zapakowane na palecie i dostarczone spedytorami.

W przypadku dostawy paneli tekowych, większej ilości płytek drewnianych lub drewna tarasowego w większości przypadków konieczne jest uzgodnienie dostawy między Państwem a spedytorem.

Dlatego ważne jest, aby podczas składania zamówienia podać nam numer telefonu, pod który można niezawodnie dotrzeć w ciągu dnia i którego automatyczną sekretarkę regularnie sprawdzasz.

To samo dotyczy adresu e-mail: Proszę zawsze podawać adres e-mail, który regularnie sprawdzasz. Prosimy również o sprawdzenie folderu SPAM. Jeśli spedytor musi jechać do Ciebie po raz drugi, ponieważ nie można było się z Tobą skontaktować, niestety musimy naliczyć opłatę za drugi przejazd.

Mniejsze zamówienia, takie jak akcesoria czy krótkie deski podłogowe, możemy wysłać kurierem. Tutaj zostaniesz poinformowany e-mailem o dostawie. W takim przypadku niekoniecznie musisz być na miejscu w celu dostawy.

Dostawa kompletnego tarasu ze spedytorem wiąże się z pewnym wysiłkiem. Dlatego ważne jest, aby Ty lub inna wyznaczona przez Ciebie osoba była obecna podczas dostawy. W przeciwnym razie należy zaplanować drugą dostawę, którą następnie musimy dodatkowo zafakturować.

Dostawa przesyłką kurierską trwa zazwyczaj 1-3 dni robocze. Otrzymasz wiadomość e-mail z informacjami o śledzeniu. Jeśli Twoja przesyłka nie dotarła i nie otrzymałeś e-maila - sprawdź również folder SPAM - skontaktuj się z nami.

Dostawa za pośrednictwem spedytora trwa zwykle 5-7 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia (do 10 dni roboczych w okresie wiosenno-letnim), o ile towar znajduje się na stanie magazynowym i przy składaniu zamówienia nie określono innego terminu dostawy lub uzgodniono z Państwem późniejszy termin dostawy.

Po spakowaniu towar jest przekazywany spedytorowi. W przypadku dostawy spedytorem zostaniesz z Państwem wcześniej poinformowany telefonicznie w celu ustalenia terminu dostawy. Dlatego bardzo ważne jest, aby podać numer telefonu, pod którym można się z Tobą niezawodnie skontaktować w ciągu dnia lub pod którym można regularnie sprawdzać automatyczną sekretarkę.

Jeśli nie skontaktowano się z Tobą w okresie dostawy od momentu złożenia zamówienia, skontaktuj się z nami.

Jeśli nie zmontujesz towaru natychmiast po dostawie, podczas przechowywania zwróć uwagę na następujące kwestie:

- Deski tarasowe należy przechowywać poziomo. Jest to najbardziej kompaktowy sposób przechowywania drewna tarasowego, aby zminimalizować ryzyko wypaczenia.

- Upewnij się, że deski tarasowe mają wystarczająco dużo punktów podparcia, aby ułożone drewno tarasowe było dobrze wentylowane.

- Unikaj odsłoniętych końców desek tarasowych. Kiedy deski są ułożone razem, końce nie zwisają luźno i nie skręcają się tak łatwo.

- Deski tarasowe przechowywać związane, suche i dobrze wentylowane. Zmniejsza to ryzyko niewypłacalności.

- Przechowuj drewno zewnętrzne na zewnątrz lub w nieogrzewanych, dobrze wentylowanych pomieszczeniach i schronieniach, takich jak wiata, garaż lub weranda.

- Nigdy nie przykrywaj drewna tarasowego foliami - może to spowodować zawilgocenie, co oznacza duże ryzyko wypaczenia przy odkręcanych deskach.

Jeśli pomimo wszystkich środków, deski podłogowe są lekko wypaczone, w większości przypadków można je nadal montować.

Zwroty, wymiany i reklamacje

Wada musi zostać udokumentowana, abyśmy mogli otworzyć sprawę i znaleźć rozwiązanie. Abyśmy mogli zrozumieć, o co chodzi, najlepiej, jeśli wada jest wyraźnie udokumentowana zdjęciem. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Możliwe wady mogą być:

- moje zamówienie jest niekompletne

- moje zamówienie jest nieprawidłowe

- Nie chcę towaru: brak wad, towar zamówiony przez pomyłkę, jeśli towar nie przypadł do gustu klient pokrywa koszty wysyłki. Możemy zorganizować lub pomóc zorganizować wysyłkę.

- Cechy typowe dla drewna nie są wadami.

Drewno to produkt naturalny. Występowanie jego naturalnych właściwości i właściwości nie jest zatem wykluczone nawet przy najstaranniejszym sortowaniu. Klasyfikacja „Premium” ze stroną A i B obejmuje również następujące typowe właściwości drewna i nie stanowi żadnego błędu. Właściwości nie mają negatywnego wpływu na jakość towaru.

splecione ziarno: Charakterystyka wzrostu drewna tropikalnego zapewnia dynamiczną strukturę i czasami może powodować podnoszenie się włókien drewna - ponieważ zmienia się kierunek wzrostu. Szczególnie z gatunkami drewna Cumaru. Szlifując dotknięte obszary, szorstkie powierzchnie ponownie stają się gładkie.

Kolorowanie: Kolor drewna w obrębie gatunku drewna może się znacznie różnić. Często zależy to od składników odżywczych w glebie. Wysyłając próbki i naszą galerię dla klientów, staramy się jak najlepiej oddać kolorystykę poszczególnych gatunków drewna. Jednak pojedyncza próbka nie może być w pełni reprezentatywna dla gatunku drewna. Deski tarasowe nie wszystkie wyglądają tak samo.

Pęcznienie i kurczenie się: Drewno rozszerza się i kurczy. W zależności od pogody i związanej z nią temperatury i wilgotności. Podane wymiary odpowiadają stanowi po obróbce w tartaku. Poprzedzało to trzymiesięczne suszenie w zamkniętych suszarniach w stałej temperaturze. Tak zwane suszenie komorowe gwarantuje, że zachowanie pęcznienia i kurczenia pozostaje możliwe do opanowania: ok. +/- 3 mm w zależności od rodzaju drewna. Planowanie tarasu z milimetrową precyzją nie ma więc sensu. Wypaczenie może również wystąpić podczas transportu lub przechowywania na miejscu. W większości przypadków nie stanowi to problemu. Drewno nie jest produktem przemysłowym.

Wykrwawić: Z drewna mogą wydostawać się substancje – w zależności od gatunku drewna. Przy oferowanych przez nas gatunkach drewna zjawisko to występuje tylko w bardzo rzadkich przypadkach.

Zapach: Zapachy są odbierane bardzo różnie. Na przykład zapach drewna Cumaru jest opisywany przez niektórych jako wyjątkowo silny, podczas gdy inni są zadowoleni z przyjemnego „waniliowego zapachu” tego samego drewna z tej samej partii. Nie ulega wątpliwości, że większość rodzajów drewna wydziela zapach. To, jak silny jest, zależy również od lokalnych warunków: jak często pada deszcz i jak szybko wysycha taras. Ale na czym możesz polegać: prędzej czy później zapach drewna się zmniejszy. Drewno początkowo wydziela zapach, ale nie można tego wykluczyć.

Nierówne miejsca, struktura: Strukturę poszczególnych gatunków drewna można dobrze opisać. Cumaru jest nieco bardziej dynamiczny i solidny, Garapa ma jednorodną strukturę, a teak jest elastyczny i zmienia kolor między jasnymi i ciemnymi. Jednak deski z jednego rodzaju drewna mogą wyglądać bardzo różnie. Ziarna drewna mogą również wstać po pewnym czasie. Nie są to błędy strugania, ale typowa właściwość drewna - na przykład w gatunku drewna Cumaru. Jednak te szorstkie miejsca można łatwo zeszlifować papierem ściernym lub zmyć podczas użytkowania.

Cechy strukturalne gatunków drewna nie zawsze występują jednakowo na każdej desce. Pojedyncza deska to zawsze tylko wycinek całego drzewa.

węzły: Drzewa mają gałęzie i widać to po drewnie. W sortowaniu „Premium” nie powinno być ciągłych dziur po sękach. „Premium” nie wyklucza widoczności – choćby w niewielkim stopniu – sęków.

Tworzenie się pleśni i grzybów: Jedną z wyjątkowych zalet drewna tropikalnego jest to, że jest ono szczególnie odporne na szkodniki, pleśń i ataki grzybów. Oznacza to, że drewno tropikalne gnije i pleśnie znacznie wolniej niż drewno domowe. Dlatego jest preferowany do stosowania na zewnątrz. Nie oznacza to jednak, że inwazja pleśni i grzybów jest niemożliwa w przypadku drewna tropikalnego. W zależności od regionu i środowiska glony, grzyby i plamy mogą pojawiać się na miejscu z różnych powodów. W zdecydowanej większości przypadków tym problemom można zaradzić środkiem do czyszczenia tarasów, impregnacją lub piaskowaniem.

Otwory po szpilkach, otwory po strzałach: Mogą wystąpić małe dziury w deskach podłogowych. Tak zwane otworki są do pewnego stopnia tolerowane zgodnie z normą DIN 4074 dotyczącą dopuszczalności tuneli czasoprzestrzennych. Decydującym czynnikiem jest tutaj to, że nie jest to obecna inwazja robaków. Dziury te pochodzą od chrząszcza ambrozji, który jest jednym z owadów świeżaków. Ostra inwazja drewna sezonowanego jest wykluczona i nie wpływa na właściwości wytrzymałościowe i trwałość drewna.

Wypaczone i krzywe deski podłogowe: Drewno jest produktem naturalnym i może się wypaczać z powodu pęcznienia i kurczenia się. Im gęstszy rodzaj drewna, tym bardziej prawdopodobne jest, że się wypaczy. Ryzyko wypaczenia w przypadku większości gatunków drewna tropikalnego jest zatem stosunkowo wysokie w stanie odkręconym. To znaczy: nawet jeśli o godz Betterwood Jeśli deski właśnie opuszczają magazyn, jedna lub druga deska może dotrzeć z tobą wygięta. Niezależnie od tego deski dłuższe niż trzy metry nigdy nie są w 100% proste. Nic z tego nie stanowi problemu podczas budowy tarasu: niewielkie krzywizny można skompensować, dociskając deskę do siebie podczas skręcania (w razie potrzeby za pomocą pasków napinających, za pomocą których dana deska jest dociągana do poprzedniej). Większość krzywizn jest tolerowana i nie można ich wykluczyć. Jeśli średnia krzywizna deski tarasowej przekracza 1,5% na całej jej długości, zapraszamy do kontaktu.

Pękanie: W przypadku produktów naturalnych, takich jak drewno, warunki atmosferyczne – wilgoć, suchość, zimno i ciepło – mogą powodować naprężenia materiału, powodując pojawienie się pęknięć. Pęknięcia na końcach desek oraz włoskowate pęknięcia na powierzchni są charakterystyczne dla drewna. Ryzyko pęknięć na końcach można zmniejszyć za pomocą wosku do przednich krawędzi. Napięcie powierzchniowe można zmniejszyć poprzez olejowanie desek podłogowych. Nawet w okresie użytkowania desek tarasowych na zewnątrz do 25 lat nieuniknione jest, że na deskach pojawią się pęknięcia.

Skrawalność: Lasy tropikalne mają większą gęstość drewna niż lasy rodzime. Brzeszczoty do drewna twardego są zalecane do czystych cięć. Widoczne wkręty w deskach podłogowych należy wcześniej nawiercić. Połączenia śrubowe w podkonstrukcji również powinny być wstępnie nawiercone.

zawleczka: Pnie wszystkich drzew zawierają biel. Proporcja zależy od gatunku, wieku i warunków wzrostu. U większości gatunków jest to płaszcz o szerokości od 3 do 5 cm z jasnego drewna, który otacza twardziel. Jest szczególnie wrażliwa na inwazję grzybów i owadów, gdy jest wilgotna. Deski tarasowe klasy premium mogą również zawierać biel. Nie powinien on jednak być wyższy niż 5% po stronie A.

Niestety nie ma możliwości wymiany cięć np. desek podłogowych oraz produktów na zamówienie takich jak nasze elementy i panele teakowe. Dlatego ważne jest, aby dokładnie sprawdzić wszystkie informacje w ofercie i potwierdzeniu zamówienia.

Deski podłogowe, które mają zbyt dużą krzywiznę, można wymienić pod pewnymi warunkami: Jeśli średnia krzywizna całej deski podłogowej przekracza 1,5 procent, skontaktuj się z nami, a my znajdziemy rozwiązanie. Obowiązuje jednak następująca zasada: nawet sortowanie premium może zawierać deski, które nie są w XNUMX% proste. Z określonej długości deski prawie niemożliwe jest uzyskanie prostych desek. To jest drewno i jedną z jego typowych właściwości jest to, że wahania temperatury mogą powodować wypaczanie. Z tego powodu nie można zagwarantować dokładności wymiarowej co do milimetra: drewno pęcznieje i kurczy się w zależności od wilgotności.

Możesz anulować i zwrócić zamówienie w ciągu 100 dni od otrzymania towaru.

Zwrot przedmiotów dostarczonych przesyłką kurierską GLS jest dla Ciebie bezpłatny w ciągu 100-dniowego okresu odstąpienia od umowy oraz w przypadku rękojmi lub spraw gwarancyjnych. Akcesoria, deski do krojenia, noże, mniejsze ilości płytek drewnianych i wykrojów paneli o długości boku mniejszej niż 150 cm są zazwyczaj wysyłane za pomocą GLS. Zwrot większych przedmiotów, które zostały dostarczone przez firmę spedycyjną lub kuriera, będzie kosztować Cię koszt wysyłki obliczony podczas składania zamówienia.

Oczywiście dla wszystkich artykułów obowiązuje ustawowy okres gwarancji wynoszący dwa lata od otrzymania towaru.