Podkonstrukcja drewniana lub aluminiowa

KONSULTACJA » DESKI TARASOWE » Drewniane lub aluminiowe

Podkonstrukcja: drewniana czy aluminiowa?

Co bardziej nadaje się do budowy tarasów? Zwykle odpowiedź brzmi: drewno – ponieważ przy aluminium ryzyko wyłamania się śrub jest bardzo duże. Jednak w zależności od projektu i priorytetów niektóre wady aluminium można zrekompensować odpowiednimi akcesoriami.

Porównanie drewna i aluminium

W poniższym przeglądzie porównujemy zalety i wady drewna i aluminium jako konstrukcji nośnej. Poniżej możesz zapoznać się ze szczegółową wyceną właściwości pod kątem zabudowy tarasu.

Podbudowa Cumaru

z BioMaderas

Zakres:

do 200 cm

życie:

co najmniej 25 lat

opóźnienie:

max. 1%

równowaga środowiskowa:

bardzo dobrze

Zakres:

110cm

życie:

praktycznie niezniszczalny

opóźnienie:

max. 0,1%

równowaga środowiskowa:

zły

Podkonstrukcja aluminiowa

wymaganie Dobra aluminiowa konstrukcja nośna wymaga grubości ścianki co najmniej 2 mm i konstrukcji z podwójnym mostkiem, tak aby śruba była osadzona w dwóch warstwach aluminium. Nasza aluminiowa konstrukcja nośna spełnia oba wymagania.

korzyści aluminiowa konstrukcja nośna: jest bardzo prosta i praktycznie niezniszczalna. Dokładność wymiarowa może uprościć budowę tarasu. Dłuższa trwałość podkonstrukcji niż pokrycie to tylko pozorna zaleta. Ponieważ aluminium często nie nadaje się do drugiego tarasu, ponieważ są już wywiercone otwory.

wada aluminiowa konstrukcja nośna: materiał jest nieugięty. Podczas pracy drewniany taras mogą zatem wystąpić naprężenia, których aluminium nie może wchłonąć. Ostatecznie może to doprowadzić do zerwania śruby. Natomiast w przypadku widocznego połączenia śrubowego a profil odległości być zainstalowany, aby zapobiec rozerwaniu przez obszar ścinania śruba tarasowa aby zapobiec The BioMaderas Klipy są skonstruowane w taki sposób, że ryzyko jest już tutaj znacznie zmniejszone. Niemniej jednak polecamy konstrukcję z drewnianą podkonstrukcją.

podkonstrukcja drewniana

wymaganie dla dobrej drewnianej konstrukcji nośnej: Rodzaj drewna użytego do konstrukcji nośnej powinien być co najmniej tak trwały jak pokrycie wierzchnie. Ręczne sortowanie powinno odbywać się z wyprzedzeniem, aby można było posortować drewno, na którym nie ma przeszkód, z nadmiernymi wypaczeniami. Oba wymagania spełniają nasze drewniane podkonstrukcje.

korzyść drewniana konstrukcja nośna: konstrukcja drewniano-drewniana lepiej ze sobą współgra. Nie ma metalicznego skrzypienia ani skrzypienia, nie dochodzi do napięć, a łby śrub są zabezpieczone przed wyrwaniem. Dodatkowo drewniana podkonstrukcja wykonana z gęstego materiału pozwala uzyskać dużą rozpiętość oraz oszczędza punkty podparcia i cokoły.

wada drewniana konstrukcja nośna: drewno nigdy nie jest tak proste jak aluminium. Jednak niewielkie odkształcenie można zwykle zrekompensować, przykręcając drewno konstrukcyjne do desek podłogowych.

Nasze akcesoria do podkonstrukcji