płytki kamienne

KONSULTACJA » DESKI TARASOWE » Kamień lub beton

Drewniany taras na kamieniu lub betonie

Drewniany taras można zwykle zbudować na istniejącym tarasie kamiennym bez większego wysiłku. Warunkiem wstępnym jest to, aby poszczególne obszary nie uległy zawaleniu. Natomiast niewielkie nierówności w wielu przypadkach nie stanowią problemu i można je wyrównać.

Posadowienie tarasu drewnianego na betonie lub kamieniu

runo korzeniowe

Jeśli między płytkami kamiennymi rosną chwasty, należy położyć runo. Oczywiście nie jest to konieczne w przypadku zamkniętej powierzchni betonowej.

płytki kamienne lub betonowe

To jest obecne piętro. Woda powinna już dobrze spływać w tym miejscu. Nierówności można wyrównać za pomocą podkładek tarasowych lub cokołów.

Grunt twardy, ale przepuszczalny dla wody

Jeśli rośliny przerastają przez szczeliny w kamieniach, zalecamy ułożenie runa korzeniowego na całej powierzchni. Oczywiście mata do zwalczania chwastów nie jest konieczna na zamkniętej powierzchni betonowej.

Następnie między belkami podkonstrukcji a posadzką kamienną lub betonową układane są podkładki tarasowe z granulatu gumowego. Podkładki tarasowe spełniają dwie ważne funkcje:

  1. Sprawiają, że podkonstrukcja nie tworzy bariery wodnej na całej swojej długości. Podkładki tarasowe umieszcza się pod podkonstrukcją co około 50 cm, tworząc szczelinę między podłogą a podkonstrukcją i umożliwiając przepływ wody deszczowej.
  2. Podkładki tarasowe zapobiegają stukaniu przy późniejszym wejściu na taras. Ze względu na pęcznienie i kurczenie się drewna, na przestrzeni pór roku dochodzi do nieznacznych wypaczeń w zakresie milimetrów. Jest to całkowicie bezproblemowe, ale może prowadzić do irytującego grzechotania, jeśli nie użyjesz gumowych granulek do amortyzacji kroków.

Cokoły do ​​wyższych konstrukcji i regulacji wysokości

Jeśli wymagana jest wyższa wysokość konstrukcji, stopki tarasowe o regulowanej wysokości można rozmieścić jako podpory na istniejącym kamiennym tarasie. Pozycje w tym celu zależą od rozpiętości danej konstrukcji nośnej. Przy takim wariancie pomija się podkładki tarasowe.

Podkonstrukcja jest prostowana za pomocą poziomnicy i deski prostującej. Nierówności można zniwelować dodatkowymi podkładkami tarasowymi, złomowanymi deskami podłogowymi lub poprzez regulację nóżek tarasowych.

Podkonstrukcja na cokołach i flizelinie
Deski tekowe 95mm, Szwajcaria

Nasza podbudowa