Deski tarasowe Cumaru 120mm, olejowane, Leobendorf

KONSULTACJA » DESKI TARASOWE " ślepy

Fade drewniany taras

Osłona sprawia, że ​​podkonstrukcja tarasu jest niewidoczna. Jednak okładzina może mieć również negatywny wpływ na żywotność tarasu, jeśli blokuje dobrą wentylację tarasu od dołu.

wciąć podkonstrukcję

Okładzina jest zwykle przykręcana do podkonstrukcji. Dlatego podczas układania podkonstrukcji należy wziąć pod uwagę okładzinę. Podkonstrukcja powinna być wcięta co najmniej o jedną grubość deski pod pokryciem wierzchnim, tak aby okładzina później zrównała się z pokryciem wierzchnim.

Podbudowa stanowiska licowania
drewno fornirowane

Przykręć drewnianą okładzinę

Okładzina mocowana jest do podkonstrukcji za pomocą wkrętów tarasowych. Upewnij się, że od górnej pokrywy jest co najmniej 5 mm odstępu. Dodatkowo okładzinę należy przykręcać w odległości maksymalnie 50 cm. Należy unikać kontaktu z gruntem, aw przypadku ochrony drewna konstrukcyjnego obowiązuje zasada: im więcej powietrza między okładziną a podłożem, tym lepiej. W razie wątpliwości deskę okładziny należy rozłupać wzdłuż dłuższego boku i przyciąć wężej.

Przykręć aluminiową osłonę

Do podkonstrukcji mocowana jest również okładzina aluminiowa. Ponieważ profil perforowany ma grubość zaledwie 3 mm, konstrukcja nośna nie musi być tak mocno wcięta, jak w przypadku boazerii. Okładzina aluminiowa mocowana jest do konstrukcji nośnej blachowkrętami. Możliwy jest kontakt z podłożem, a konstrukcyjna ochrona drewna nie jest ograniczona, ponieważ perforacja profilu nie uniemożliwia wentylacji.

skierowane w stronę aluminium

Nasza przystawka tarasowa