Utrzymuj drewniany taras

KONSULTACJA » DESKI TARASOWE „Opiekuj się

Konserwacja i olejowanie tarasu drewnianego

Z drewnem jest tak samo, jak z ludźmi: szarość przychodzi z wiekiem. Deski tarasowe na zewnątrz tracą naturalny kolor drewna pod wpływem słońca i deszczu i pokrywają się srebrzystoszarą patyną. Ponadto z biegiem lat pojawiają się pęknięcia powierzchniowe. Proces ten można spowolnić poprzez olejowanie, ale nie można go całkowicie zatrzymać.

Jak starzeje się mój drewniany taras?

Kolor drewna zmienia się pod wpływem warunków atmosferycznych. Jatoba i Garapa początkowo znacznie ciemnieją w świetle słonecznym, zanim staną się szare, podczas gdy teak szybko srebrzy się. Dlatego przy wyborze gatunku drewna nie należy opierać się wyłącznie na kolorze, ale zawsze zwracać uwagę na proces starzenia.

starzejąca się podłoga

świeży, przyciemniony, poszarzały

Nienaoliwione na górze, naoliwione na dole

Pęknięcia na deskach tarasowych

Pęknięcia na powierzchni lub na końcach pojawiają się również na deskach tarasowych. Chociaż efekt ten jest bardziej widoczny w lasach domowych, występuje również regularnie w lasach tropikalnych.

Odpowiednie produkty pielęgnacyjne

Z technicznego punktu widzenia szarzenie tarasu i powstawanie spękań nie stanowi problemu: nie zmniejsza trwałości drewna. Mogą jednak tworzyć się nieestetyczne kropki i plamy, które można łatwo usunąć przy odpowiedniej pielęgnacji. Czyszczenie i impregnacja mogą również wydłużyć naturalną żywotność tarasu. To, jaka jest właściwa pielęgnacja Twojego drewnianego tarasu, zależy przede wszystkim od tego, jaki ma być cel tej pielęgnacji. Tutaj znajdziesz przegląd odpowiednich produktów do pielęgnacji tarasu.

Filmy z budowy tarasów

Jak olejować deski podłogowe? Dowiesz się tego w filmie „Oliwienie desek podłogowych”, a także wszystkiego innego w jedenastu filmach o budowie drewnianego tarasu - od doboru materiałów, przez układanie desek podłogowych, aż po pielęgnację drewna.

Olej tarasowy od BioMaderas

efekt: Kolor jest dłużej zachowany, spękania zredukowane.

Zastosowanie: Raz dla wstępnej ochrony lub dwa razy w roku dla dłuższej trwałości koloru. The BioMaderas Olej do tarasów został opracowany specjalnie do desek tarasowych z drewna tropikalnego. Jeden litr wystarcza na około 10 metrów kwadratowych tarasu. Olej występuje w trzech odmianach:

Bezbarwny: Dla skutecznej ochrony przed pęknięciami.

Piekło: Dla ochrony przed pękaniem i dłuższej trwałości koloru.

Ciemny: Do obszarów, które już zszarzały i mają być ponownie pokolorowane

olej do desek

impregnacja BioMaderas

efekt: Zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni.

Zastosowanie: Tylko na mniej wytrzymałym drewnie lub w słabo wentylowanych pomieszczeniach. Impregnat zabezpiecza drewno przed atakiem grzybów. Ale ponieważ jest toksyczne i drewno tarasowe z BioMaderas naturalnie posiada dużą odporność na grzyby niszczące drewno, zalecamy stosowanie go tylko w słabo wentylowanych i zawilgoconych miejscach tarasu lub na mniej wytrzymałym drewnie takim jak modrzew czy świerk.

impregnacja

Wosk przedniej krawędzi z BioMaderas

efekt: Ochrona przed pęknięciami końcówek.

Zastosowanie: Wosk do krawędzi końcowych znacznie zmniejsza powstawanie pęknięć końcowych na ciętych krawędziach i powinien być nakładany jednorazowo na słoje końcowe po przycięciu desek na wymiar.

wosk na przednią krawędź

Środek do czyszczenia tarasów od BioMaderas

efekt: Usuwa brud, glony i stary olej.

Zastosowanie: Jako wymagane. Środek do czyszczenia tarasów od BioMaderas na bazie kwasu szczawiowego, który okazał się skutecznym środkiem do czyszczenia zabrudzonych i szarych tarasów.

czystsze patio
Drewniany taras podczas olejowania

Jak olejować drewniany taras?

W celu ograniczenia powstawania spękań taras po ułożeniu należy zaolejować. Jeśli chcesz zachować kolor drewna na dłużej, powinieneś użyć jasnego oleju tarasowego from BioMaderas powtórzyć aplikację.

Przygotowywać: Kiedy taras jest gotowy, można go zaolejować. Powierzchnia drewniana musi być czysta, odkurzona i odtłuszczona oraz sucha. Usunąć brud odpowiednim środkiem czyszczącym. Dobrze wymieszać przed iw trakcie użycia.

Pouczać: ,de BioMaderas Nałóż cienką, równą warstwę oleju do tarasów na surowe, nieobrobione drewno za pomocą niestrzępiącej się bawełnianej szmatki, pędzla lub wałka.

podciąć: Nadmiar oleju (olej, który nie wsiąkł w drewno) usunąć w ciągu 20 minut szmatką lub wetrzeć.

daj odpocząć: Świeżo zaolejowana powierzchnia nie powinna być mokra przez 8 godzin. Następnie drewno jest odporne na warunki atmosferyczne.

Nasza pielęgnacja drewna