KONSULTACJA » DESKI TARASOWE » Kompensacja wysokości

Regulacja wysokości drewnianego tarasu

Podstawa i punkty podparcia drewnianego tarasu często są nierówne. Istnieje również pewna wysokość - na przykład wyjście drzwiowe - do której chcesz dotrzeć z górnym pokryciem. od 5cm do 400cm - przy odpowiednim materiale możliwa jest niemalże dowolna wysokość konstrukcji.

Akcesoria do regulacji wysokości

Dla każdej wysokości montażu dostępny jest odpowiedni produkt i odpowiednia konstrukcja.

Z Poczta można osiągnąć bardzo duże wysokości. Jest to jednak również zdecydowanie najbardziej skomplikowana metoda budowy, ponieważ trudno jest dostosować wysokość po przycięciu słupka na wymiar.

cokoły mają tę zaletę, że nadal można je regulować na wysokość, gdy leży na nich konstrukcja nośna. Można je również indywidualnie rozbudowywać za pomocą adapterów. Ułatwia to regulację wysokości. W zależności od wariantu Twój limit wynosi od 30 cm do 50 cm wzrostu.

podkładki tarasowe przeznaczone są do niskich wysokości zabudowy, zapewniają minimalną wentylację tarasu i zapobiegają zatykaniu podkonstrukcji przez wodę. Kompensacja wysokości działa tutaj za pomocą kilku podkładek o różnej mocy

Materiał na wysokości montażowe

Poczta

od 40 cm do 400 cm

Podstawa XL

od 12 cm do 50 cm

cokoły

od 10 cm do 30 cm

podkładki tarasowe

od 5 cm do 10 cm

Filmy z budowy tarasów

Jak wyrównać podkonstrukcję? Dowiesz się tego w filmie „Wyrównanie konstrukcji nośnej”, a także wszystkiego innego w jedenastu filmach o budowie drewnianego tarasu - od doboru materiałów, przez układanie desek podłogowych, aż po pielęgnację drewna.

Oblicz wysokość konstrukcji (i wszystko inne).

Za pomocą naszego narzędzia do planowania tarasów przejmujemy obliczenie niezbędnego materiału na odpowiednią wysokość konstrukcji. Otrzymasz plan układania i dopasowaną ofertę.

Metody budowy w zależności od nachylenia

Nachylenie: niskie | Wysokość konstrukcji: do 10 cm

Jeśli podłoże ma tylko niewielkie nachylenie, a taras ma mieć niewielką wysokość konstrukcyjną, jako podparcie dla podkonstrukcji wystarczą podkładki tarasowe. Jeśli podłoże jest wykonane z gruntu, jako podporę należy użyć płyt chodnikowych lub podobnych.

Podkładki tarasowe beton myty

Gradient: niski do umiarkowanego | Wysokość konstrukcji: do 30 cm

Jeśli spadek w fundamencie wynosi do 30 cm, a taras ma być podniesiony maksymalnie o 30 cm, do konstrukcji tarasu drewnianego nadają się wsporniki, ewentualnie z adapterami. Kamienie fundamentowe są używane jako wsparcie podczas budowy na ziemi.

Nachylenie: niskie do wysokiego | Wysokość montażu: do 50 cm

W przypadku bardziej stromego nachylenia i wyższej wysokości konstrukcyjnej do 50 cm zaleca się kombinację kontrłat i cokołów. Ta konstrukcja zmniejsza również liczbę wymaganych kamieni fundamentowych.

Cokoły kontrłat
słupek kontrłaty

Nachylenie: niskie do wysokiego | Wysokość montażu: do 400 cm

Jeśli trzeba osiągnąć duże wysokości od fundamentu do obszaru tarasu, działa to tylko z kontrłatami i słupkami pionowymi. Ten rodzaj konstrukcji jest stosunkowo skomplikowany i czasami wymaga badania przez inżyniera budownictwa oraz pozwolenia na budowę.

Nasze akcesoria do podkonstrukcji