Deski tarasowe Garapa widocznie przykręcone

KONSULTACJA » DESKI TARASOWE » Wkręty tarasowe

Jak skręcić ze sobą deski tarasowe?

Widoczne przykręcenie desek tarasowych wkrętami tarasowymi to klasyczny i sprawdzony sposób mocowania desek do podkonstrukcji. Tutaj należy pracować czysto i równomiernie pogłębiać wkręty tarasowe i wkręcać je w jednej linii, aby stworzyć harmonijny całościowy obraz.

Materiał

Użyj nierdzewnych BioMaderas śruby pokładowe na długą żywotność Twojego drewnianego tarasu. Użyj jednego Bit wykonany ze stali nierdzewnejaby zapobiec plamom utleniania na deskach. Jeśli pracujesz z metalami nieszlachetnymi, po montażu ostrożnie zamieść taras, aby uniknąć plam utleniających.

Materiał Wkręty do desek ze stali nierdzewnej
Dystansowe punkty wkręcania desek tarasowych

Pozycje punktów wkręcania

Deski tarasowe o szerokości od 75 mm do 145 mm są przykręcane do podłoża za pomocą dwóch śrub. W przypadku węższych desek wystarczy skręcić ze sobą tylko jedną śrubę tarasową na przecięciu desek tarasowych i konstrukcji nośnej. Pozycja wkrętu powinna znajdować się w odległości od 1,5 cm do 2,5 cm od krawędzi płyty. W miejscu połączenia (gdzie stykają się dwa końce desek) wkręty powinny znajdować się w odległości od 2,5 do 8 cali od krawędzi.

Wstępnie nawiercić deski tarasowe i konstrukcję nośną

Przed wkręceniem nawiercić otwory (min BioMaderas wkręty do tarasu o średnicy wiercenia 4,5 mm), ponieważ wszystkie nasze deski tarasowe wykonane są z bardzo wytrzymałego i twardego drewna. Wstępne nawiercenie zmniejsza ryzyko powstania odprysków i wkrętów zatrzaskowych. Wyfrezować otwory za pomocą A ciężarek u wędki tak, aby łby wkrętów mogły być zlicowane z łbem stożkowym w drewnie.

Deski tarasowe wstępnie nawiercone

Wkręć ostrożnie

Do wkręcenia użyj wkrętarki akumulatorowej, a nie wiertarki. Podczas wkręcania śruby można łatwo uszkodzić. Uszkodzenie to nie musi ujawnić się od razu, ale po pewnym czasie może doprowadzić do wyrwania łbów wkrętów. Dlatego przy tym kroku należy zachować szczególną ostrożność.

Dyferencjał nie zawsze chroni

Wkrętarki akumulatorowe zazwyczaj posiadają mechanizm różnicowy, który ma chronić przed zbyt mocnym dokręceniem wkrętów. Jednak mechanizm różnicowy uderza w łeb śruby po zwolnieniu. Dlatego profesjonaliści często pracują bez mechanizmu różnicowego. Nadal istnieje ryzyko przekręcenia, jeśli nie będziesz ostrożny, ale zyskasz większą kontrolę nad siłą podczas wkręcania.

Ustaw prawidłowo wkrętarkę akumulatorową

Jeśli chcesz spróbować wkręcania bez mechanizmu różnicowego, powinieneś ustawić wkrętarkę akumulatorową na moc wiercenia i najniższy bieg - często określany jako 1 z 2. Z tymi ustawieniami zaczynasz wkręcać śrubę. Upewnij się, że prędkość jest zmniejszana pod koniec procesu wkręcania, aż śruba zostanie mocno osadzona w drewnie. Po kilku operacjach wkręcania szybko rozwiniesz wyczucie wkręcania, a tym samym zwiększysz żywotność i trwałość swojego tarasu.

Nasze akcesoria do podkonstrukcji