Powyższe instrukcje należy również przestrzegać w przypadku ukrytego mocowania bez widocznych łbów śrub przy użyciu systemu Sihga DielenFix. Poniżej wyjaśnimy, jak skręcić drewniany taras za pomocą Sihga DielenFix.

Wystarczy umieścić Sihga DielenFix ze zintegrowanym ogranicznikiem montażowym z tyłu deski i wkręcić dołączone wkręty systemowe BohrFix

Ukryta instrukcja mocowania 01

Powtórz ten proces na każdej kolejnej desce tarasowej, przesuniętej na bok.

Ukryta instrukcja mocowania 02

Następnie przymocuj deskę do konstrukcji nośnej za pomocą dołączonego również BohrFix (długość 28 mm). W przypadku deski początkowej DielenFix można po prostu obrócić w poziomie o 180 stopni, a zintegrowany ogranicznik montażowy można docisnąć płasko, aby móc przymocować deskę jak najbliżej dowolnej krawędzi ściany.

Ukryta instrukcja mocowania 03

Po przykręceniu pierwszej deski do konstrukcji nośnej wystarczy włożyć kolejną deskę. Nie przykręcaj nowej deski po włożonej stronie!

Ukryta instrukcja mocowania 04

Następnie przykręć go do konstrukcji nośnej tylko po tej stronie, która jest jeszcze wolna, ponownie za pomocą dołączonej śruby systemowej BohrFix – i gotowe!

Ukryta instrukcja mocowania 05

Pierwszą lub ostatnią deskę mocuje się za pomocą częściowo widocznego połączenia śrubowego. W tym celu należy usunąć ogranicznik z DielenFix, a następnie przykręcić DielenFix z przodu na równi z boczną powierzchnią drewnianą deski. Następnie deskę mocuje się, wkręcając ją za pomocą hartowanych śrub ze stali nierdzewnej we wcześniej wywiercony i wpuszczony od góry otwór.

Ukryta instrukcja mocowania 06

INSTRUKCJE BUDOWLANE HOLTERRASSE

URUCHOM PONOWNIE

Ukryte mocowanie