Teak ukryte wkręcane klipsy

KONSULTACJA » DESKI TARASOWE » klipsy

instrukcje w budownictwie BioMaderas Klipy

Ukryte mocowanie ma zalety techniczne w porównaniu z widocznym połączeniem śrubowym. Na rynku dostępne są różne systemy. Do ukrytego mocowania szczególnie twardych desek tarasowych polecamy sprawdzony i przetestowany system BioMaderas Klipsy ze stali nierdzewnej lub BioMaderas Klipsy kompozytowe .

Wideo BioMaderas Klipy

Obejrzyj nasz krótki film na temat montażu drewnianego tarasu BioMaderas klipsy. Poniżej znajdziesz instrukcje budowania z tekstem i ilustracjami.

BioMaderas Klipy

1. Klipsy i śruby

Potrzebujesz dwóch na każde przecięcie poszycia/konstrukcji nośnej BioMaderas Klipsy, cztery krótsze wkręty do mocowania klipsów do spodu deski tarasowej i jeden dłuższy wkręt do mocowania klipsa do konstrukcji nośnej. Użyj wiertła ze stali nierdzewnej, aby zapobiec plamom utleniania na deskach.

2. Przykręć klips do deski tarasowej

Odwróć deskę tarasową do góry nogami i przymocuj klipsy do spodniej strony deski tarasowej, lekko przesunięte.

Klips, który będzie później wkręcany w konstrukcję nośną, należy zawsze mocować do poszycia w pozycji, która później będzie przechodzić przez konstrukcję nośną. Nie jest to konieczne dla klipsa, który jest wsuwany pod rząd już ułożonych desek. Jednak klips znajdujący się pod spodem nie powinien znajdować się dalej niż trzy centymetry od następnej konstrukcji nośnej.

Przykręć klipsy do spodu deski tarasowej za pomocą dwóch krótszych śrub. Wkręty są samowiercące i nie muszą być wcześniej nawiercane. W przypadku bardzo twardego drewna można jednak znacznie zmniejszyć zużycie wiertła poprzez wstępne nawiercenie.

Prześlij klip

3. Wsuń klipsy pod płytę stałą

Odwróć deskę tarasową stroną do góry i wsuń klips pod rząd już przymocowanych desek. Klips wsuwany pod rząd desek niekoniecznie musi znajdować się na podkonstrukcji, ale może również znajdować się blisko (maksymalnie 3 cm) obok podkonstrukcji. Uwaga: Ten klips nie jest wkręcany w konstrukcję nośną.

4. Przykręć klips do konstrukcji nośnej

Teraz deskę tarasową należy włożyć za pomocą klipsa pod rząd desek, które zostały już przymocowane. Drugi zacisk leży otwarty na konstrukcji nośnej. Należy go teraz wkręcić w konstrukcję nośną dłuższą śrubą ze stali szlachetnej. W tym miejscu należy wstępnie wywiercić konstrukcję nośną pod otwór na śrubę. Powtórz ten i poprzednie kroki, aż taras zostanie całkowicie pokryty deskami tarasowymi.

Płaski trzpień zatrzymujący klips

5. Przymocuj pierwszą i ostatnią deskę

Ukryte połączenie śrubowe obejmuje połączenie pierwszej i ostatniej deski na podkonstrukcji BioMaderas Klipy możliwe na dwa sposoby. W obu wariantach trzpień oporowy należy wbić za pomocą jednego klipsa ze stali szlachetnej na każdy punkt połączenia śrubowego. W przypadku klipów kompozytowych klip jest skracany.

6. Przymocuj pierwszą deskę w sposób niewidoczny

Przykręć klips równolegle do deski podłogowej od spodu deski tak, aby oczko na wkręt do konstrukcji nośnej było skierowane w bok. W tym celu należy wygiąć trzpień oporowy klipsa. W przypadku klipsów kompozytowych klips skraca się tuż za otworem na śrubę podkonstrukcji. W tym wariancie konstrukcja spodnia musi wystawać co najmniej 8 milimetrów pod poszycie. Oczko musi być dostępne do wkręcenia i nie może być blokowane przez solidną konstrukcję (np. ścianę domu).

Przymocuj pierwszą i ostatnią deskę
Widoczna pierwsza deska zapinana na klips

7. Przymocuj pierwszą deskę w widoczny sposób

W tym wariancie użyj widocznych wkrętów ze stali nierdzewnej do każdego przecięcia konstrukcji nośnej z deską tarasową, aby zamocować pierwszy i ostatni rząd desek tarasowych. Aby zachować dystans między deską podłogową a podkonstrukcją, w tym wariancie należy również wkręcić klips pod deskę podłogową na całej powierzchni. Wkręt tarasowy wkręca się w podkonstrukcję w odległości od 1,5 cm do 2,5 cm od krawędzi tarasu po wcześniejszym przewierceniu deski podłogowej.

Film z mocowania pierwszej deski

W tym filmie możesz zobaczyć jak zamocować pierwszą deskę w systemie BioMaderas Klipsy ze stali nierdzewnej się powiodły.

Wideo na temat wymiany desek po instalacji

Możesz również usunąć deskę ze środka tarasu z rozstawem co najmniej 6mm, jeśli nie tylko poluzujesz daną deskę, ale także 3-4 sąsiednie deski i wepchniesz je jak harmonijkę. Śruby w złączu są poluzowane za pomocą bitu Torx 50 o długości 20 mm.

Filmy z budowy tarasów

Wie befestigt man die erste Diele? Wie kann man die Dielen verdeckt verschrauben? Wie befestigt man die letzte Dielenreihe? Erfahren Sie es hier in den Videos, sowie alles Weitere in elf Videos vom Bau einer Holzterrasse – von der Materialauswahl, über das Verlegen der Dielen bis zur Holzpflege.

Nasza przystawka tarasowa