Produkty do pielęgnacji drewna na zewnątrz

Elementy tarasu z czasem stają się szare. Jest to technicznie bezproblemowe, ale optycznie czasami niepożądane. W szczególnie wilgotnym i zacienionym środowisku glony i grzyby mogą również kolonizować powierzchnię. Aby przeciwdziałać siwieniu i chronić przed glonami i grzybami, patrz Betterwood różne środki do pielęgnacji i czyszczenia drewna.

Do elementów tarasowych teak producent BioMaderas Opracowano produkty pielęgnacyjne, które przez długi czas osiągały najlepsze rezultaty. Aby wybrać najlepszy produkt i prawidłowo go używać, należy wcześniej określić pożądany cel:

Cel Rekomendacja produktu
Zachowaj i zintensyfikuj kolor drewna na dłużej BioMaderas Olej tarasowy z ochroną UV
Ochrona drewna przed glonami i grzybami, optycznie naturalna BioMaderas ochrona tarasu
Czyszczenie starszych drewnianych tarasów BioMaderas czystsze patio

Aplikacja produktów pielęgnacyjnych

BioMaderas Olej tarasowy z ochroną UV: Oprócz oleju, który wnika głęboko w drewno i chroni element tarasu, ten olej do tarasu ma również ochronę przed promieniowaniem UV, która intensyfikuje kolor drewna i zachowuje go na dłużej. Ponadto tworzy się cienka, hydrofobowa warstwa, która przeciwdziała wypłukiwaniu naturalnych pigmentów barwnych drewna. Należy go nakładać cienką warstwą niestrzępiącą się szmatką bawełnianą bezpośrednio po ułożeniu elementów tekowych, nie pozostawiając dużych powierzchni zalegającego oleju. Najlepszy efekt uzyskasz powtarzając zabieg raz w roku na swoim suchym i czystym drewnianym tarasie.

BioMaderas Ochrona tarasu: Ten środek do konserwacji drewna został opracowany specjalnie z myślą o wymaganiach drewnianego tarasu. Skutecznie przeciwdziała powstawaniu glonów i grzybów oraz pozostawia drewno w stanie naturalnym. Należy go nakładać na powierzchnię drewnianą dużym pędzlem lub wałkiem malarskim bezpośrednio po ułożeniu elementów tarasu. Zabezpieczenie tarasu nadaje się również do stosowania po inwazji grzybów i alg. Dotknięty obszar należy najpierw zeszlifować i oczyścić przed nałożeniem środka. Najlepszy efekt uzyskasz powtarzając zabieg co rok do dwóch lat na swoim suchym i czystym tekowym tarasie.

BioMaderas Środek do czyszczenia tarasów: Środek do czyszczenia tarasów skutecznie usuwa brud i czarne plamy z elementów tekowych. Nakłada się go na zamiataną powierzchnię za pomocą konewki lub butelki z rozpylaczem. Po 10-15 minutach ekspozycji elementy tarasu są szorowane szczotką do korzeni i spłukiwane wężem ogrodowym i czystą wodą. W razie potrzeby tę aplikację należy powtórzyć. Efekt oczyszczenia utrzymuje się zwykle do dwóch lat.

Nasza pielęgnacja drewna