Nasz elementy tarasowe posiadają certyfikat FSC®. Certyfikat FSC®-100% dostarcza rzetelnych i przejrzystych informacji o zrównoważeniu leśnictwa i warunkach pracy w dalszym przetwórstwie.

Certyfikowane ponowne zalesianie w tropikach

Koncepcja zrównoważonego rozwoju ma swoje korzenie w leśnictwie. Celem zrównoważonego zarządzania jest to, aby nie tylko obecne, ale także przyszłe pokolenia mogły zarządzać lasem w dłuższej perspektywie i w sposób zrównoważony. Wyrąb i wypieranie obszarów leśnych przez użytki rolne kontrastuje ze zrównoważonym gospodarowaniem obszarami leśnymi. Zrównoważony rozwój odnosi się zatem nie tylko do rozważnego traktowania przyrody, ale obejmuje również ekonomiczne dążenie do długoterminowych plonów. Nie ma zatem innej gałęzi gospodarki, która jest tak ściśle związana z koncepcją zrównoważonego rozwoju iw której można połączyć interesy gospodarcze i ekologiczne, jak leśnictwo.

Właśnie taką postawę chcemy promować w tropikach: lasy powinny przynosić długoterminowe korzyści i wartość dla miejscowej ludności. Jesteśmy zdania, że ​​tylko ochrona lasów deszczowych z poszanowaniem interesów miejscowej ludności może odnieść długotrwały sukces. Ponieważ głównym powodem niszczenia lasów deszczowych jest ich wypieranie przez monokultury rolnicze, takie jak pastwiska, pola palm olejowych i kukurydzy.

Zrównoważone drewno tropikalne to wdrażanie i przestrzeganie zrównoważonych praktyk gospodarczych. Jednak cel ten staje się wiążący i możliwy do sprawdzenia dopiero wtedy, gdy w systemie certyfikatów zostaną ustalone jednolite standardy, a produkty spełniające ustalone wymagania otrzymają ten certyfikat. W Betterwood wybraliśmy najsurowszą międzynarodową certyfikację i oferujemy wyłącznie drewno tropikalne z certyfikatem FSC®.

DZIESIĘĆ ZASAD FSC®

Gospodarka leśna powinna przestrzegać wszystkich odpowiednich praw danego kraju, jak również międzynarodowych traktatów i porozumień, które dany kraj podpisał oraz spełniać zasady i kryteria FSC®.

Długoterminowe roszczenia własnościowe i prawa użytkowania gruntów i zasobów leśnych powinny być jasno określone, udokumentowane i prawnie umocowane.

Prawne i zwyczajowe prawa ludów tubylczych do posiadania, użytkowania i zarządzania ziemią, terytoriami i zasobami muszą być uznawane i szanowane.

Gospodarka leśna ma na celu utrzymanie lub zwiększenie długoterminowego dobrobytu społecznego i ekonomicznego pracowników leśnych i miejscowej ludności.

Gospodarka leśna promuje efektywne wykorzystanie różnorodnych produktów i usług lasu, tak aby stał się on ekonomicznie opłacalny w dłuższej perspektywie i mógł zapewnić szeroki zakres korzyści środowiskowych i społecznych.

Gospodarka leśna ma na celu ochronę różnorodności biologicznej i związanych z nią wartości, zasobów wodnych, gleb oraz unikalnych i wrażliwych ekosystemów i krajobrazów, zapewniając w ten sposób funkcje ekologiczne i integralność lasu.

Należy sporządzić, zastosować i zaktualizować plan, który jest odpowiedni dla wielkości przedsiębiorstwa i intensywności zarządzania przedsiębiorstwem leśnym. Jasno opisuje długoterminowe cele zarządzania i środki do ich osiągnięcia.

Dokumentacja i ocena odpowiednia dla struktury gospodarstwa powinna określać stan lasu, plony pozyskiwanych produktów leśnych, łańcuch handlowy i przetwórczy, środki gospodarowania oraz ich skutki społeczne i ekologiczne.

Środki zarządzania w lasach o wysokiej wartości ochronnej mają na celu zachowanie lub poprawę ich cech charakterystycznych. Decyzje dotyczące tych lasów należy zawsze traktować jako podejście zapobiegawcze.

Plantacje mają być zarządzane zgodnie z zasadami od 1 do 9, zasadą 10 i jej kryteriami. Chociaż plantacje mogą zapewnić szereg korzyści społecznych i ekonomicznych oraz pomóc w zaspokojeniu globalnego popytu na produkty leśne, mają one uzupełniać naturalną gospodarkę leśną, zmniejszać presję na nią oraz promować jej odbudowę i ochronę.

Nasze drewniane elementy tarasowe spełniają normy określone przez FSC®. Zgodność w lesie, warsztacie i handlu jest sprawdzana przez niezależne i regularne kontrole.

Nasze elementy i płytki drewniane

od 230,00 

6,50 

Płytki drewniane Cumaru, FSC 100%
Cena: 72 € za m2, klasa odporności: 1

Zalety: ✓ najlepsza trwałość ✓ szczególnie wytrzymała i odporna na zarysowania

Wady: ✗ częściowo chropowata powierzchnia

Wskazówka:Płytki piaskowe po pierwszym wystawieniu na działanie czynników atmosferycznych.