Drewniane elementy tarasu układa się dużo łatwiej i szybciej niż drewniany taras wykonany z desek tarasowych. jeśli Poziomy i solidny potrzebujesz tylko młotka, aby zamocować elementy dystansowe w żądanych miejscach i piły, aby dopasować wymiarowo krawędzie tarasu. Elementy tarasu mogą być z łatwością przenoszone przez dwie osoby. Wiele metrów kwadratowych można ułożyć w ciągu godziny.

Do ułożenia drewnianych elementów tarasowych nadaje się każda płaska i twarda powierzchnia. Małe nierówności są automatycznie niwelowane przez elementy dzięki zintegrowanym gumowym nóżkom. Jeśli damy ci jeden plan układania utworzony, możesz zobaczyć, gdzie każdy element ma zostać umieszczony.

  1. Rozpocznij w rogu planowanego obszaru patio. Uderz jednym Młot dwa małe elementy dystansowe poprzecznie do pierwszego elementu po bokach, gdzie spoczywa inny element. W ten sposób uzyskuje się stałą szerokość fugi między elementami. Szerokość spoiny między elementami odpowiada szerokości spoiny desek tarasowych na pokryciu.
  2. Umieść następny element obok pierwszego elementu i połącz elementy w sąsiednich rogach na dole z spoiwa plastikowe. Jeśli nie możesz dotrzeć do jednego z rogów (np. jeśli uniemożliwia to sąsiednia ściana domu), nie stanowi to problemu. W miarę postępu montażu zwiększa się również stabilność elementów między sobą.
  3. Następnie utwórz następny element i połącz w odpowiednich sąsiednich rogach. Powtarzaj te czynności, aż taras zostanie całkowicie ułożony,

Jeżeli chciałbyś przykręcić swój taras z modułów tarasowych do drewnianej podkonstrukcji to również jest to możliwe. Prosimy o poinformowanie nas przed złożeniem zamówienia, abyśmy w tym przypadku nie zakładali gumowych nóżek podczas montażu elementów. W takim przypadku podkonstrukcję elementu należy przykręcić do ułożonej podkonstrukcji drewnianej w czterech rogach wąskimi wkrętami ze stali nierdzewnej (dł. 50 mm).

Nasze elementy i płytki drewniane

ab 230,00 

6,50 

Płytki drewniane Cumaru, FSC 100%
Cena: 72 € za m2, klasa odporności: 1

Zalety: ✓ najlepsza trwałość ✓ szczególnie wytrzymała i odporna na zarysowania

Wady: ✗ częściowo chropowata powierzchnia

Wskazówka:Płytki piaskowe po pierwszym wystawieniu na działanie czynników atmosferycznych.