Deska tekowa 140 x 80 cm, grubość 18 mm

Betterwood " Rada » panele drewniane " Rosnąć

rosną panele drewniane

Woskowanie ma przede wszystkim efekt optyczny i haptyczny: powierzchnia drewna nabiera naturalnego połysku i jednolitej, sprężystej gładkości.

Zalety i wady

Woskowane drewno jest również odporne na wodę i brud. Chociaż nie tak mocny jak warstwa farby. Dlatego wodę lub inne płyny należy szybko wytrzeć, aby nie powstały plamy. Ponadto należy również unikać wystawiania na działanie nadmiernego ciepła, na przykład z garnków. Wosk do drewna jest często wytwarzany z wosku pszczelego i wosków roślinnych, żywic i olejów i jest zwykle produktem naturalnym. Szczególnie nadaje się do stosowania na meblach ze względu na działanie antystatyczne. Woskowane drewno zachowuje swoją oddychalność i naturalny wygląd.

Blat z drewna tekowego 18mm łączony na mikrowczepy

Jak woskuje się płytę

Podczas woskowania powierzchnia przeznaczona do woskowania musi być czysta, odpylona iw razie potrzeby przeszlifowana papierem o gradacji 120. W zależności od konsystencji wosku można go nakładać pędzlem lub wmasowywać w drewno niestrzępiącą się bawełnianą szmatką.

Po około godzinie powierzchnię można wypolerować, jeśli produkt sam w sobie nie jest już błyszczący. Możliwa jest też druga aplikacja, po lekkim przeszlifowaniu papierem o gradacji 180, a następnie nałożeniu drugiej warstwy wosku.

Za pomocą wosku nawet mniejsze obszary można później przerobić i naprawić

Arcydzieła naszych klientów.

Jesteśmy zdumieni tym, co nasi klienci robią z naszego drewna: drewniane tarasy w najbardziej nieprawdopodobnych kształtach, podniesione łóżka, pokłady statków, umywalki, szafki nocne, domy mobilne. Ale przekonaj się sam.

Do galerii klientów

Nasze certyfikowane panele drewniane