Lepsze drewno " Rada » panele drewniane » oleje
Drewnianą deskę olejujemy
Olejowanie to bardzo delikatny sposób obróbki drewna. Oleje są często produktami czysto naturalnymi. Olej jest bardzo łatwy w obróbce i podkreśla zarówno strukturę jak i kolor drewna oraz nadaje powierzchni naturalny i świeży wygląd.
Zalety i wady
Olej nie tworzy ostatecznej warstwy na drewnie. Pozostaje oddychająca, ale musi być ponownie naoliwiona w regularnych odstępach czasu, aby zachować jak największą odporność na zabrudzenia. Wodę należy zawsze natychmiast wycierać z olejowanych powierzchni, aby uniknąć zacieków. Jednocześnie zarysowania można miejscowo wyszlifować i naprawić przed ponownym olejowaniem – przy znacznie mniejszym wysiłku niż w przypadku powierzchni malowanych.
Jak olejuje się płytę
Oleje nakłada się na drewno za pomocą wałka lub pędzla, aż blat stanie się mokry na mokry i przestanie wchłaniać olej. W tym celu nieobrobione drewno musi być czyste, odkurzone i suche. Nadmiar oleju jest następnie wmasowywany w drewno niestrzępiącą się bawełnianą szmatką, aż powierzchnia będzie sucha.
Po ok. 24 godzinach blat można wypolerować bawełnianą ściereczką i w razie potrzeby proces powtórzyć. Im więcej warstw oleju zostanie nałożonych, tym lepsze uszczelnienie płyty. W sumie woda nie powinna spływać na blat przez około dwa do trzech dni, aż do całkowitego wyschnięcia.
Jak często olejować blat tekowy po pierwszym olejowaniu? W zależności od intensywności użytkowania oraz w celu zachowania jakości i wyglądu blatu należy go olejować kilka razy w roku. Z reguły zmianę pory roku można traktować jako wskazówkę.
Arcydzieła naszych klientów.
Jesteśmy zdumieni tym, co nasi klienci robią z naszego drewna: drewniane tarasy w najbardziej nieprawdopodobnych kształtach, podniesione łóżka, pokłady statków, umywalki, szafki nocne, domy mobilne. Ale przekonaj się sam.
Do galerii klientów