Deska tekowa 140 x 80 cm, grubość 18 mm

Betterwood " Rada » panele drewniane " Glazura

Glazurowany drewniany panel

Jako środek do obróbki drewna, lazury mają tę zaletę, że delikatnie wnikają w drewno, a pory pozostają otwarte. Dzięki temu drewno oddycha. Efekt zmatowienia uzyskuje się optycznie poprzez szkliwienie, które można zintensyfikować za pomocą ewentualnych dodatków kolorystycznych.

Zalety i wady

Jednak powierzchnia staje się nieco szorstka i nie można jej dobrze wypolerować. Inną wadą jest to, że szkliwo nie jest szczególnie odporne na brud lub wodę, a kompozycja często nie jest przyjazna dla środowiska. Ogólnie rzecz biorąc, szkliwo jest zalecane do powierzchni, które nie są narażone na duże zużycie i mają szczególne wymagania estetyczne.

Blat z drewna tekowego 18mm łączony na mikrowczepy

Jak płyta jest szkliwiona

W przypadku glazury panel należy delikatnie przeszlifować papierem o gradacji 120, aby glazura mogła dobrze wniknąć. W przypadku drewna, które zostało już poddane obróbce, zacznij od grubszych ziaren. Glazurę należy nakładać pędzlem szybko, zgodnie z kierunkiem słojów drewna. Po stwardnieniu glazury po czasie schnięcia określonym przez producenta zwykle jest bardzo szorstka. W każdym przypadku powierzchnię należy przeszlifować papierem o gradacji 180 lub 240. Jeśli pożądanych jest kilka warstw koloru, proces można odpowiednio powtórzyć. Powierzchnię szkliwioną można ponownie zaolejować lub woskować jako wykończenie.

Arcydzieła naszych klientów.

Jesteśmy zdumieni tym, co nasi klienci robią z naszego drewna: drewniane tarasy w najbardziej nieprawdopodobnych kształtach, podniesione łóżka, pokłady statków, umywalki, szafki nocne, domy mobilne. Ale przekonaj się sam.

Do galerii klientów

Nasze certyfikowane panele drewniane