Deska tekowa 140 x 80 cm, grubość 18 mm

Betterwood " Rada » panele drewniane " Farba

Lakierowany drewniany panel

Lakiery uszczelniają powierzchnię drewna i zapewniają, że ani brud nie osadza się, ani woda nie może wniknąć w drewno. Z estetycznego punktu widzenia uzyskuje się błyszczącą powierzchnię, przez którą prześwituje rysunek drewna.

Zalety i wady

Lakierowanie to więcej pracy: drewno musi być przeszlifowane przed lakierowaniem. Może być konieczne wielokrotne szlifowanie i malowanie. Jeśli po pewnym czasie pojawią się ślady użytkowania, takie jak niewielkie wgniecenia, cały panel należy ponownie przeszlifować i polakierować ponownie. Inną wadą jest to, że oddychalność naturalnego drewna jest całkowicie tłumiona, a farby często nie są przyjazne dla środowiska.

Blat z drewna tekowego 18mm łączony na mikrowczepy

Jak lakieruje się talerz

Powierzchnia powinna być odpylona, ​​aw przypadku drewna surowego przeszlifowana papierem o gradacji 120. Jeśli na drewnie znajdują się inne warstwy farby lub jeśli powierzchnia jest nierówna, należy użyć grubszego papieru ściernego. Powierzchnia jest następnie czyszczona odkurzaczem i wilgotną ściereczką.

Gdy powierzchnia jest całkowicie odpylona i sucha, można przystąpić do malowania. Należy przestrzegać informacji podanych przez producenta, w szczególności dotyczących czasu schnięcia.

Większe obszary są równomiernie malowane wałkiem malarskim. Pędzle można stosować do pojedynczych miejsc. Po wyschnięciu trwającym zwykle 24 godziny można nałożyć kolejną warstwę farby. Możliwe są również podkłady przed pierwszą warstwą farby lub farby uszczelniające, które powinny zwiększyć odporność. W większości przypadków wystarczy jednak jedna lub dwie warstwy farby - choć zawsze zależy to od pożądanego zastosowania.

Arcydzieła naszych klientów.

Jesteśmy zdumieni tym, co nasi klienci robią z naszego drewna: drewniane tarasy w najbardziej nieprawdopodobnych kształtach, podniesione łóżka, pokłady statków, umywalki, szafki nocne, domy mobilne. Ale przekonaj się sam.

Do galerii klientów

Nasze certyfikowane panele drewniane