Drewniane panele porównawcze

Betterwood " Rada » panele drewniane » Najlepsze drewno

Najlepsze drewno na panele drewniane

O charakterze pomieszczenia decyduje dobór gatunku drewna na stół, blat kuchenny i mebel. Ale najlepsze drewno nie powinno prawie się wypaczać i być szczególnie trwałe. Często jest narażony na stres, taki jak wilgoć, ciepło i drapanie przedmiotów - szczególnie w kuchni lub jako stół jadalny. Wysokiej jakości i atrakcyjne drewno powinno zatem charakteryzować się jednocześnie najlepszymi wartościami pod względem gęstości i twardości. Z naszego punktu widzenia drewno tekowe ma tutaj najlepsze walory.

akacja

Każdy, kto kupuje blaty wykonane z akacji w Niemczech, zwykle nie kupuje afrykańskiego gatunku drewna akacji, ale drewno robinii. Pomimo tej w rzeczywistości fałszywej deklaracji, zwyciężył termin akacja. Akacja fałszywa ma dobrą trwałość i twardość jak na europejski gatunek drzewa. Przede wszystkim jednak jego bardzo niska cena odpowiada za sukces drewna jako drewna na rynek masowy. Niestety drewno ma tendencję do wypaczania się, pękania i drzazg. Dlatego akacja fałszywa nie jest najlepszym wyborem do użytku w kuchni.

buk

Buk jest najbardziej rozpowszechnionym drzewem liściastym w Niemczech. Jako stosunkowo ciężkie i gęste drewno europejskie jest porównywalne z dębem. Jego typowy czerwono-żółty kolor i delikatna struktura żył zapewniają spokojną aurę. Raczej nie nadaje się do bezpośredniego użytku jako powierzchnia robocza, ponieważ drewno ma tendencję do kurczenia się i może pękać. Wymagane jest ostrożne i delikatne leczenie.

Eiche

Drewno dębowe ma stosunkowo wysoką wytrzymałość jak na europejskie drewno liściaste. Jest więc raczej niewrażliwy na wstrząsy. Słoje roczne są wyraźnie zaznaczone w dębie i nadają drewnu dekoracyjną strukturę o dość szerokiej gamie kolorystycznej. Jest szczególnie popularny w wystroju wnętrz, na meble, okna i drzwi. Dąb tylko w ograniczonym stopniu nadaje się na blaty kuchenne w kuchni, ponieważ przy dłuższym kontakcie z wodą może się wypaczać.

Tek

Bardzo stabilne wymiarowo Dzięki wysokiej zawartości olejów i kauczuku drewno tekowe osiąga najlepszą odporność na grzyby niszczące drewno spośród wszystkich opisanych tutaj gatunków drewna. Jego powierzchnia jest wyjątkowo gładka. Teak ma niską tendencję do wypaczania się i prawie nigdy nie pęka ani nie odpryskuje. Uważane jest za drewno szlachetne bardzo wysokiej jakości, idealnie nadające się do wykorzystania jako blat roboczy w kuchni. Wyraźna i wyraźna struktura wyraźnie pokazuje strefy wzrostu drewna. Ciepły blask jest tworzony przez spektrum kolorów od jasnego złota do ciemnego złota i brązu.

Arcydzieła naszych klientów.

Jesteśmy zdumieni tym, co nasi klienci robią z naszego drewna: drewniane tarasy w najbardziej nieprawdopodobnych kształtach, podniesione łóżka, pokłady statków, umywalki, szafki nocne, domy mobilne. Ale przekonaj się sam.

Do galerii klientów

Nasze certyfikowane panele drewniane