Stół balkonowy 18mm teak łączony na mikrowczepy

Betterwood " Rada » panele drewniane » Teren zewnętrzny

Zastosowanie na zewnątrz

Panel drewniany na zewnątrz musi spełniać wysokie wymagania techniczne. Ale musi być również prawidłowo zainstalowany i używany – a drewno nadal będzie się zmieniać, szarzeć i pękać. Jeśli oczekujesz czegoś innego, powinieneś wybrać inny materiał.

Jeśli tak, teak

Tylko bardzo trwałe i stabilne wymiarowo drewno powinno być używane na zewnątrz. Teak oferuje najlepsze wartości spośród wszystkich gatunków drewna. Nasze panele z litego drewna wykonane są z drewna tekowego o najwyższej klasie odporności, zastosowany klej jest odporny na warunki atmosferyczne. Niemniej jednak należy przestrzegać następujących zasad:

Nierównomierna wilgotność na górze i na dole może prowadzić do wypaczenia panelu. Należy upewnić się, że są one dobrze przykręcone do ramy lub poprzeczek. Pomaga również regularne czyszczenie płyty ze stojącej wody.

W okresie przejściowym między latem a zimą drewno może pracować, a drewno może wykazywać oznaki starzenia, takie jak pękanie lub szarzenie materiału. Proces ten można opóźnić, ale nie całkowicie zatrzymać, pokrywając powierzchnię olejem lub lakierem do łodzi.

Trwała radość

Jeśli jesteś świadomy tych naturalnych właściwości materiału i podejmiesz odpowiednie środki, będziesz się świetnie bawić panelem tekowym również na zewnątrz.

Jeśli masz wątpliwości, czy uda Ci się zrealizować wymagania projektowe, skorzystaj z naszych lepszych listew tekowych. Dzięki nim na powierzchni można montować złącza, które minimalizują ryzyko wypaczeń i zapewniają odprowadzanie wody.

Nasze panele drewniane