Kuchnia z drewnianą wyspą roboczą

Betterwood " Rada » panele drewniane » wysokość robocza

Oblicz wysokość roboczą w kuchni

Gotowanie i praca w kuchni powinny być ergonomicznie jak najbardziej komfortowe. Warto zatem określić osobistą wysokość roboczą i odpowiednio zaplanować kuchnię. Istnieją bardzo różne zalecenia dotyczące optymalnej wysokości blatu kuchennego – przedstawiamy dwa sposoby na obliczenie indywidualnej wysokości roboczej.

Oblicz z wielkością ciała

Najprostszą orientacją jest twój własny wzrost:

Wysokość wysokość robocza
155 cm 85 cm
160 cm 90 cm
165 93 cm
170 cm 95 cm
175 cm 97 cm
180 cm 100 cm
185 cm 103 cm
190 cm 106 cm
195 cm 108 cm
200 cm 110 cm
blat kuchenny

Oblicz korzystając z wysokości łokcia

Metodą łokcia mierzysz odległość między podłogą a zgiętymi łokciami. Trzymaj ręce zrelaksowane przed sobą – normalna pozycja podczas pracy w kuchni. Odejmij 10 - 15 centymetrów od ustalonej wartości i uzyskaj swoją osobistą wysokość roboczą.

Człowiek jako miara

Obie metody są odpowiednie do uzyskania przybliżonej i orientacyjnej wysokości roboczej. Zasadniczo obowiązuje oczywiście następująca zasada: Musisz czuć się komfortowo z wysokością roboczą. Obliczone wymiary są zatem wartościami przybliżonymi. Miarę wysokości blatu roboczego należy oprzeć na osobie w gospodarstwie domowym, która spędza najwięcej czasu w kuchni.

Umywalka krawędź drzewa tekowego 40mm

planowanie kuchni

Niektórzy projektanci kuchni proponują różne wysokości obszaru zlewozmywaka, płyty grzejnej, piekarnika i powierzchni roboczej. Radzimy zaniedbywać często wyższą szacowaną powierzchnię zmywania: w czasach zmywarek zmywanie nie jest już główną czynnością w kuchni.

Jednak piekarnik na wysokości blatu jest bardzo przyjemny dla pleców – o ile to możliwe. głębszy poziom gotowania może być przydatne, jeśli chcesz ułatwić sobie zaglądanie do garnka i obsługę garnków.

Ogólne wrażenie z kuchni jest z pewnością jednym z decydujących czynników dla wielu osób. Zbyt wiele różnych wysokości powoduje niepokój w wyglądzie. Dlatego większość ludzi decyduje się na stały wzrost na podstawie wysokości łokcia lub wzrostu.

panele drewniane

Nasze panele drewniane do kuchni