Krzesła ogrodowe tekowe podłokietniki ze stołem

KONSULTACJA " MEBLE OGRODOWE " Zrównoważony rozwój

Dlaczego nasze meble ogrodowe są trwałe?

Łańcuch dostaw naszych mebli ogrodowych jest ściśle kontrolowany. Tutaj dowiesz się, co sprawia, że ​​nasze meble ogrodowe są trwałe. 

Wartość dodana w Brazylii i Wietnamie

W przypadku drewna tekowego naszych mebli ogrodowych zniszczone tereny rolnicze w tropikalnych regionach Brazylii są ponownie zalesiane plantacjami drewna tekowego w 100% certyfikowanymi przez FSC®. Na obszarach lasów deszczowych, które początkowo uważano za utracone, plantacje dają miejscowej ludności zrównoważoną i ekonomiczną możliwość zarabiania na życie z leśnictwa. Ponowne zalesianie gwarantuje również, między innymi, że okoliczne lasy pierwotne nie będą dalej zanikać.

Tartaki przetwarzające kłody z Brazylii znajdują się w Wietnamie. Tutaj możesz spojrzeć wstecz na dziesięciolecia doświadczeń w obróbce drewna. Nowoczesny park maszynowy w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem firm zajmujących się obróbką drewna na miejscu pozwalają na prawie 100% wykorzystanie cennych tekowych pni. Wynik: Maksymalne wykorzystanie zasobów w produkcji trwałych produktów z drewna tekowego klasy premium.

Plantacja teku Indonezja

Kontrola całego łańcucha dostaw

Ogólnie rzecz biorąc, importujemy prawie wyłącznie produkty z certyfikatem FSC®. Również z Wietnamu kupujemy wyłącznie produkty z drewna, które posiadają w 100% certyfikat FSC®®. Gwarantuje to, że teak pochodzi z odpowiedzialnej i zrównoważonej gospodarki leśnej i wysyła silny sygnał przeciwko nielegalnemu wylesianiu.

Tartaki i manufaktury w Binh Duong

Nasze meble ogrodowe przetwarzane są w prowincjonalnym miasteczku Binh Duong w południowym Wietnamie. Pierwotnie charakteryzowało się rolnictwem, Binh Duong rozwinęło się w centrum gospodarcze kraju. Region do dziś słynie z rękodzielniczych wiosek – oprócz wyrobów z drewna, ceramiki i garncarstwa wytwarza się także rzeźby i obrazy.

Nasze lokalne firmy partnerskie posiadają wieloletnie doświadczenie w produkcji wysokiej jakości mebli ogrodowych z drewna tekowego. Prawie nigdzie indziej na świecie nie można tak dobrze wykorzystać okrągłych pni z drewna tekowego. Na przykład nawet kora pni służy do energooszczędnego wykorzystania komór suszarniczych.

 

tekowe kufry
Teakowa ławka ogrodowa z podłokietnikami

Nasze meble ogrodowe