KONSULTACJA " MEBLE OGRODOWE „Wymiary

Jakie wymiary powinny mieć meble ogrodowe?

Aby wygodnie spędzać długie wieczory lub letnie dni na swoich krzesłach ogrodowych, należy zwrócić uwagę na odpowiednie wymiary i ergonomię mebli ogrodowych.

Wysokość siedziska ma kluczowe znaczenie

Jeśli chodzi o wysokość siedziska krzeseł ogrodowych, złota zasada jest taka, że ​​powinna wynosić od 40 do 50 cm. Oczywiście optymalna wysokość siedziska zależy od Twojego wzrostu. Ale ponieważ zwykle masz w rodzinie lub wśród gości osoby o różnym wzroście, kompromis jest tutaj właściwym wyborem.

Miej tak nasze krzesła ogrodowe na przykład wysokość siedziska 44 lub 46 cm. Jeśli masz problemy z plecami lub biodrami, możesz nieco zwiększyć wysokość siedziska. Oprócz zwykłych poduszek odpowiednie są do tego poduszki ortopedyczne lub poduszka klinowa. Wyższa pozycja siedząca pomaga łatwiej znaleźć miejsce na krzesłach i łatwiej wstawać, a także zmniejsza nacisk na biodra i pachwinę. Może to znacznie poprawić komfort siedzenia, zwłaszcza w miarę starzenia się.

Właściwa ergonomia dla Twoich pleców

Kolejnym pytaniem, które zadacie sobie przy wyborze krzeseł ogrodowych, jest kwestia odpowiedniej wysokości oparcia. Krzesło z wysokim oparciem jest prawdopodobnie najwygodniejszym wyborem, ponieważ możesz oprzeć całą górną część ciała o oparcie. Szczególnie ci, którzy chcą spędzać dużo czasu na swoim krześle ogrodowym, powinni wybrać krzesło z wysokim oparciem. Idealnie, ma również krzywiznę oparcia, która podtrzymuje kręgosłup podczas siedzenia. Znajdziesz u nas krzesła ogrodowe z takim podparciem odcinka lędźwiowego (lub lędźwiowego). tutaj.

Jeśli jednak generalnie nie masz problemów z długim siedzeniem, możesz wybrać krzesła ogrodowe z niskim oparciem. Korzyść tutaj: często krzesła z niskim oparciem można lepiej ustawiać w stosy lub składować i generalnie zajmują mniej miejsca, co oznacza, że ​​przy stole można posadzić więcej gości. Dobrym przykładem takiego krzesła jest nasz krzesło tekowe z możliwością sztaplowania.

Wybór odpowiedniej grupy siedzeń

Wysokość siedziska zapewnia również optymalną wysokość dopasowanego stołu. Zwykle wysokość stołu powinna być ok. 30 cm powyżej wysokości siedziska, aby znaleźć wygodną przestrzeń. Przy wysokości siedziska 40-50 cm stół powinien mieć wysokość 70-80 cm. Tak jak nasze krzesła ogrodowe, tak i nasze mają stoły ogrodowe dobra średnia 75 lub 77 cm. Oznacza to, że możesz połączyć dowolne z naszych krzeseł ogrodowych z naszymi stołami, nie martwiąc się o odpowiedni rozmiar.

Krzesło składane z drewna tekowego ze składanym stolikiem

Nasze meble ogrodowe