plantatorzy Java

Środowisko » projekty » Ponowne zalesianie Indonezji

Java: zielony powrót 

W Semarang na Jawie Środkowej realizowany jest niezwykły projekt, który rewitalizuje środowisko i rewolucjonizuje życie lokalnych rolników. Potężne połączenie sadzenia drzew, inicjatyw edukacyjnych i usług wsparcia wywiera imponujący wpływ.

Cel: ochrona ziemi i wody oraz ograniczenie ubóstwa

Cele obejmują ochronę i przywracanie ekosystemów przybrzeżnych, takich jak lasy namorzynowe, przywracanie zlewni, ponowne zalesianie drzew i ograniczanie ubóstwa. Posadzono już ponad 6 milionów drzew, a w ramach tej inicjatywy wsparto 38.700 XNUMX lokalnych rodzin. Leśnictwo wspólnotowe jest postrzegane jako podstawowa strategia promowania zrównoważonej gospodarki leśnej i ograniczania ubóstwa.

Zalesianie Jawy w Indonezji

Lokalizacja: Jawa, Indonezja

Indonezja, państwo wyspiarskie w Azji Południowo-Wschodniej, składające się z ponad 17.000 280 wysp i 1900 milionów ludzi, jest największym archipelagiem na świecie. Słynie z lasów zróżnicowanych biologicznie, które zostały jednak w ogromnym stopniu zniszczone w wyniku intensywnego wylesiania. Od XNUMX roku Indonezja straciła ponad połowę powierzchni lasów, głównie z powodu plantacji oleju palmowego, rolnictwa i przemysłu drzewnego. Pomimo środków politycznych i moratoriów wylesianie pozostaje poważnym wyzwaniem. Indonezja jest trzecim co do wielkości emitentem gazów cieplarnianych na świecie, głównie z pożarów lasów i karczowania gruntów.

szklarnia java

Nasz partner: Trees4Trees

,de Projekt Trees4Trees, założona w 2007 r. jako fundacja non-profit w Semarang na Jawie Środkowej w Indonezji, do końca 2022 r. posadziła ponad 6 milionów drzew i wsparła ponad 38.700 2023 rodzin w ramach leśnictwa społecznościowego. W 5,5 r. 22.000 4 rolników posadzi kolejne XNUMX mln drzew. Coroczny program obejmuje rekrutację nowych plantatorów, produkcję sadzonek, monitorowanie posadzonych drzew, szkolenie koordynatorów terenowych oraz edukację właścicieli gruntów i dzieci w wieku szkolnym. Oprócz ponownego zalesiania TreesXNUMXTrees promuje także tworzenie lasów społecznościowych dla tysięcy rodzin.

Ponowne zalesianie społeczności na Jawie